fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  Nasza kompleksowa opieka obejmuje  implanty i ich wstawianie. Jeśli chcesz cieszyć się swobodą oraz uśmiechem każdego dnia, nasz zespół sprawi, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe. Nasze Centrum zlokalizowane jest w mieście Wrocław. Zapraszamy do współpracy właśnie z nami.

  Implantami stomatologicznymi nazywamy elementy, które zastępują korzeń utraconego zęba. Implanty zębowe wszczepiane są w kość żuchwy lub szczęki, zabieg przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa. Po umieszczeniu implantów w kości wyrostka zębodołowego możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które imitować będzie naturalne zęby pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta uzupełnieniem na implantach może być korona, most, lub pełna rekonstrukcja zgryzu.

  Implanty produkowane są przede wszystkim z tytanu. Tytan łączy w sobie dwie unikalne cechy, których nie odkryto do tej pory w żadnym innym pierwiastku. Po pierwsze, ludzki organizm doskonale toleruje materiały z niego wykonane, też co ważne jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni zębowych, które muszą znosić bardzo duże obciążenia.

   Umów się na wizytę!

   Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.

   Zalety implantów zębowych to głównie trwałość i solidność takiego rodzaju rekonstrukcji oraz ogromne podobieństwo implantów do naturalnych zębów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Dodatkowo rekonstrukcja na implancie nie wymaga naruszenia (oszlifowania) zdrowych sąsiednich zębów, tak jak to jest w przypadku wykonania mostów odtwarzających braki w uzębieniu. Co więcej, implanty dają korzystne rozłożenie obciążeń oraz zapobiegają zanikowi kości, który następuje po utracie zębów (ruchome protezy nasilają proces zaniku kości). Zapraszamy: Wrocław ul. Bezpieczna 2

   Czy już czas na implanty zębowe?

   Implanty stomatologiczne wszczepiane są wtedy, gdy utracimy swoje naturalne zęby. Często decyzja co do uzupełnienia brakujących zębów podejmowana jest ze względów estetycznych. Jednak z medycznego punktu widzenia uzupełnianie jedynie zębów przednich nie jest dobrym rozwiązaniem. Brak trzonowców zaburza funkcjonowanie układu żucia, co z czasem rzutuje zarówno na estetykę uzębienia jak i na nasze zdrowie. Brak zębów trzonowych uniemożliwia prawidłowe rozdrabnianie pokarmów, co prowadzi do rozwoju chorób układu pokarmowego, nasilenia objawów nadkwasoty i choroby wrzodowej. Ponadto braki w bocznym odcinku powodują przykurcze mięśniowe, których efektem są nawracające bóle głowy.

   Implanty Wrocław

   Leczenie implantologiczne w naszej klinice (Wrocław ul. Bezpieczna 2) przeprowadzane jest przez  dr Łukasza Wojszwiłło.

   1. zapewnienie pacjentom trwałego, mocowanego na stałe uzupełnienia odtwarzającego braki w uzębieniu
   2. zapewnienie pełnego komfortu, bez obaw, że ktoś rozpozna uzupełnienia zbudowane na implantach
   3. odtworzenie prawidłowych funkcji żucia, co pozwala na spożywanie ulubionych pokarmów bez żadnych ograniczeń
   4. ochrona przed zanikiem kości
   • mogą Państwo odbudować pojedyncze zęby, bez konieczności spiłowania zdrowych zębów znajdujących się w ich sąsiedztwie
   • możliwe jest przeprowadzenie odbudowy kilku zębów
   • w przypadku osób, które całkowicie straciły swoje uzębienie, możliwe jest osadzenie na implantach specjalnej struktury, dającej nieporównywalnie większy komfort mówienia i spożywania pokarmów w porównaniu do tradycyjnych protez ruchomych

   Uzupełnienia protetyczne na implantach:

   Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba trwa ok. 15 minut i odbywa się w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny, a pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki. Proces gojenia trwa od 6 do 12 tygodni.

   Napisz do nas
    

   Po całkowitym zrośnięciu z kością, do implantu mocowany jest łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów po to, aby najlepiej odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski przekazywane są do laboratorium protetycznego, w którym na ich podstawie technicy wykonują prace protetyczne. Kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, a dzięki temu, że implant jest stabilnie osadzony w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak nowy

   • pojedynczy ubytek  – uzupełnienie w postaci implantu i korony jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

   • kilka brakujących ubytków – osadzenie klasycznego mostu na implantach zapewnia optymalną stabilność i doskonałe rezultaty estetyczne oraz funkcjonalne. Szlifowanie sąsiednich zębów w tym przypadku jest zbędne.
   • bezzębie

   Implanty umożliwiają stabilne zakotwiczenie protezy ruchomej w łuku zębowym. W codziennym użytkowaniu proteza jest stabilnie osadzona w jamie ustnej i może być wyjmowana na potrzeby jej oczyszczania,
   Alternatywę stanowi zamocowanie całego zespołu zębów do implantów. Jest to rozwiązanie zapewniające osiągnięcie maksimum walorów estetycznych All on 4 lub All on 6 ( implanty w jeden dzień).

   Dlaczego implanty w Dental Corner?

   1. Wszystko co robimy musi się przede wszystkim podobać pacjentowi, musi być wykonane z precyzją. Liczy się dla nas bardzo estetyka wykonania. Dzięki nowoczesnym technologiom, cyfrowemu projektowi uśmiechu, dopasowujemy nasze prace z ogromną dokładnością.
   2. Bez bólu – liczy się komfort – pacjenci mogą skorzystać z kilku rodzajów znieczuleń – od ogólnego po  nowoczesne znieczulenie komputerowe quicksleeper.
   3. Udzielamy dożywotniej gwarancji na zabiegi implantologiczne ( typu premium)
   4. Pacjenta leczymy kompleksowo, szczegółowo planujemy leczenie, nasi specjaliści na podstawie pełnych badań diagnostycznych, na podstawie tomografii,zdjęć rentgenowskich i skanu uśmiechu dokładnie analizują każdy uśmiech, żeby zaproponować pacjentowi najlepsze rozwiązania
   5. Mamy świetnie wyszkolonych specjalistów, którzy swoją wiedzę i umiejętności doskonalili w kraju i zagranicą.
   6. To pacjent decyduje o tym który plan leczenia, przedstawiony przez lekarza najbardziej mu odpowiada i który typ implantów, ma być wszczepiony – do wyboru są:
   • premium  – dla pacjentów o bardzo wysokich oczekiwaniach
   • optimum – dla pacjentów ze skromniejszym budżetem

   Umów się na wizytę: https://www.dentalcorner.pl/kontakt/

   Odpowiedzi na pytania związane z implantami:

   Co to są implanty stomatologiczne?

   Implant dentystyczny to rodzaj śruby o długości ok. 8-16 mm i grubości 2,5-6 mm, stanowiący odpowiednik korzenia zęba umieszczonego chirurgicznie w kości szczęki albo żuchwy. Jest podstawą dla protezy, mostu, korony lub innego rodzaju odbudowy protetycznej mocowanej na nim. Wykonany jest z tytanu – materiału wytrzymałego i odpornego, całkowicie zgodnego biologicznie z tkanką ciała oraz niewywołującego reakcji alergicznych, dzięki czemu organizm nie odrzuca go, uznając za swą integralną część.

   Implanty (jako jedyne rozwiązanie tego typu w stomatologii) mają za zadanie realnie odtworzyć prawidłowo funkcjonujący i estetycznie wyglądający ząb, a nie jedynie zamaskować brak uzębienia. Pod względem wyglądu, twardości i innych cech, implant wraz z odbudową protetyczną niemal całkowicie naśladuje ząb prawdziwy. Właściwe dbanie o niego, regularne wizyty kontrolne u stomatologa oraz przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej pozwolą na bezproblemowe „użytkowanie” implantu przez bardzo długi czas.

   Na czym polega wszczepienie implantu zębowego?

   Proces wszczepienia implantu składa się z dwóch etapów. Najpierw w żuchwę albo szczękę wprowadzana jest tytanowa śruba. Potem następuje kilkumiesięczny okres gojenia, zespalania implantu z tkanką kostną oraz szczelnego odbudowywania się tkanki wokół śruby. Proces ten implantologia nazywa osteointegracją. Trwa on zazwyczaj od 6 do 12 tygodni a jego celem jest mocne, stabilne i trwałe utrzymanie nowego zęba. Po zagojeniu można przystąpić do etapu drugiego, czyli dołączenia do podstawy tzw. filaru. Należy mieć na uwadze, że samo wszczepienie implantu to nie wszystko. Należy również uzupełnić brakujący ząb. W tym celu wykonuje się odbudowę protetyczną, czyli mocuje na implancie protezę, most albo koronę.

   Kiedy warto stosować implanty?

   Utrata zębów jest wskazaniem do ich uzupełnienia w każdym wieku. Dlatego zawsze warto jest stosować implanty zębów, które obecnie są najmniej inwazyjną metodą uzupełniania ubytków w uzębieniu. Dla kogo to szczególnie dobre rozwiązanie?

   Ze wszczepienia implantów powinny przede wszystkim skorzystać osoby, które pragną na co dzień cieszyć się zdrowiem jamy ustnej, atrakcyjnym wyglądem oraz poczuciem pewności siebie. Implanty to polecane rozwiązanie w przypadku osób, których odrzuca wizja noszenia niestabilnej, wyjmowanej sztucznej protezy czy mostu.

   Implanty stomatologiczne można stosować u niemalże wszystkich osób, u których zakończony został proces rozwoju kości, zarówno u bardzo młodych, jak i starszych ludzi. Dodatkowym, oprócz wspomnianego wyżej, warunkiem jest również dobry stan i właściwa objętość kości, poziom higieny jamy ustnej oraz przebiegający prawidłowo proces gojenia się dziąseł.Użycie implantów

   Jak szybko po ekstrakcji zębów można wszczepić implanty stomatologiczne?

   Teoretycznie implant można wszczepić od razu po usunięciu zęba, jednakże zaleca się poczekać z zabiegiem ok. 6-10 tygodni. To czas potrzebny na odbudowę i zregenerowanie tkanki kostnej, a także zagojenie dziąsła. Należy pamiętać jednakże, że zbyt długie zwlekanie może niestety skutkować trudnościami ze wstawieniem implantu, bowiem po usunięciu zęba kość, w której był on osadzony, zaczyna zanikać, co niekiedy prowadzi do konieczności jej rekonstrukcji przed wszczepieniem implantu.

   Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantu?

   Nie u każdego pacjenta można wszczepić implant. Podobnie jak w wypadku innego rodzaju zabiegów chirurgicznych, istnieją bezwzględne (wykluczające zupełnie taką możliwość) oraz względne (po likwidacji których można dokonać wszczepienia) przeciwwskazania do wykonania tej usługi.

    Umów się na wizytę!

    Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.

    Do bezwzględnych przeciwwskazań zalicza się choroby układowe, zaburzenia hematologiczne, skrajną atrofię, niewyrównaną cukrzycę, choroby psychiczne ciężkiego rodzaju oraz kompletny brak nawyków higieny jamy ustnej. Natomiast do drugiego typu przeciwwskazań (względnych) można zaliczyć zaburzenia zgryzu, choroby przyzębia, czy brak wystarczającej ilości tkanki kostnej, które to problemy można i należy wyleczyć stomatologicznie lub ortodontycznie. Innymi przeciwwskazaniami względnymi są cukrzyca (pod warunkiem, że nie jest to bardzo ciężka postać choroby i można w niej wyrównać poziom cukru we krwi), nieprawidłowa higiena zębów (nad którą należy popracować i ją poprawić), młody wiek pacjenta (u osób poniżej 16. roku życia nie powinno się wszczepiać implantów – należy poczekać, aż kościec pacjenta rozwinie się w pełni) czy nawyk palenia papierosów, który najlepiej byłoby całkowicie zlikwidować.

    Czy można wszczepić implanty u kobiety w ciąży?

    Wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie, czy mogą skorzystać z zabiegu, będąc w ciąży. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony zabieg wszczepienia implantów jest bezpieczny, natomiast z drugiej, związany z nim ewentualny stres może niekorzystnie wpłynąć na przebieg ciąży. Ponadto nie powinno się absolutnie wykonywać zdjęć rentgenowskich kobietom ciężarnym, a zdjęcie takie jest konieczne do prawidłowego założenia implantu. Biorąc pod uwagę te argumenty, zaleca się więc, aby zabieg wszczepienia implantu przeprowadzić już po urodzeniu dziecka.

    Jaką liczbę zębów można odbudować na jednym implancie?

    Zazwyczaj jeden implant utrzymuje jedną koronę. Jednakże w przypadku braku kilku zębów, można wszczepić jeden implant, który utrzyma kilka koron dzięki wykonaniu protezy albo mostu protetycznego. W sytuacji rekonstruowania całego łuku zębowego, należy wszczepić przynajmniej dwa implanty w żuchwie i cztery w szczęce. Konkretna liczba jest jednak ustalana indywidualnie, podczas szczegółowego badania i konsultacji z implantologiem.

    Co to jest augmentacja?

    Odbudowa kości, którą implantologia zwie również augmentacją, to zabieg nadbudowywania kości wykonywany wówczas, gdy ich ilość u pacjenta nie jest wystarczająca do wszczepienia implantu zęba. W celu wykonania owej nadbudowy wykorzystuje się materiał kościozastępczy, własny materiał kostny albo też wspólnie oba te materiały, co skutkuje fizjologiczną zamianą w kość, którą następnie można obciążyć tytanową śrubą.

    Imlanty stomatologiczne

    Jak prawidłowo dbać o implanty?

    Mimo że implantom dentystycznym nie grozi próchnica, zapalenie miazgi czy kamień nazębny, należy o nie dbać z taką samą starannością i systematycznością jak o uzębienie naturalne. Absolutnie nie powinno się ograniczać czy wręcz zrezygnować z zabiegów higienicznych.

    Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może doprowadzić do ostrego stanu zapalnego wokół implantu, który implantologia stomatologiczna nazywa periimplantitis, który to proces utrudnia znacznie osteointegrację i zrośnięcie się tytanowej śruby z kością. Zaniechanie prawidłowej pielęgnacji już wszczepionego implantu może z kolei skutkować nawet jego wypadnięciem i koniecznością ponownego zabiegu wszczepienia.

    W jaki sposób powinno się więc dbać o higienę jamy ustnej po założeniu implantu zębowego? Przede wszystkim należy szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie, najlepiej bezpośrednio po kolacji oraz śniadaniu. Rodzaj szczoteczki – manualna czy elektryczna, z twardym lub miękkim włosiem – nie jest bardzo istotny i zależy od preferencji każdego użytkownika. Na rynku nabyć można jednakże specjalnie wyprofilowane szczoteczki, które ułatwiają dostęp do trudno dostępnych miejsc oraz powierzchni implantów i łączników. Dodatkowo warto jest przynajmniej jeden raz w ciągu dnia wypłukać usta stomatologicznym płynem antybakteryjnym oraz użyć nici dentystycznej lub irygatora do wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Należy także pojawiać się regularnie (minimum co pół roku) na wizytach kontrolnych u stomatologa. Ważne jest, aby był to nie dentysta ogólny, ale lekarz zajmujący się również implantami, który będzie wiedział na co zwrócić uwagę podczas wizyty i przeglądu.

    Zachowanie higieny jamy ustnej, regularne i prawidłowe czyszczenie zębów pozwoli na długotrwałe cieszenie się implantami stomatologicznymi.

    Ile kosztuje implant zęba?

    Koszt implantów zębowych zależny jest od paru czynników, m.in. rodzaju odbudowy protetycznej, ilości i rodzaju wszczepionych implantów oraz ewentualnych dodatkowych zabiegów i czynności, które należy wykonać, np. augmentacji kości. Całkowita cena leczenia obejmuje koszty części chirurgicznej (wszczepienie danego typu implantu) oraz protetycznej (wykonanie odbudowy zęba). Nierzadko również na cenę wpływ ma lokalizacja kliniki stomatologicznej. Jeśli chodzi o protezy zębowe Wrocław posiada bardzo bogatą ofertę na usługi wszczepienia implantów zębowych. W naszym Centrum Dental Corner ceny wszczepienia implantu zaczynają się od 2500-3500 zł (w zależności od rodzaju implantu), natomiast wykonanie korony porcelanowej to koszt od 2500-3000 zł.

    Dokładne wyceny poszczególnych zabiegów znaleźć można w cenniku. Naszym Pacjentom oferujemy dogodne formy płatności, w tym system ratalny. Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum – nasi konsultanci udzielą Państwu dokładnych informacji na temat sposobów płatności i pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej dla Państwa formy zapłaty.

    Czy wszczepienie implantu jest bolesne?

    Zabieg wszczepienia implantu nie jest bolesny. Odbywa się w znieczuleniu takim, jakie stosowane jest w przypadku usuwania zęba i innych zabiegów stomatologicznych. Nie jest konieczne znieczulenie ogólne lub narkoza, jednakże jeśli Pacjent wyraża takie życzenie, ewentualnie można to zrobić.

    Po zabiegu w miejscu wszczepienia tytanowej śruby zazwyczaj pojawia się mały, wywołujący lekki ból obrzęk, który mija po podaniu zwykłych lekarstw przeciwbólowych. Gojenie się rany można przyspieszyć a opuchliznę zniwelować poprzez zastosowanie chłodnych okładów.

    Czy podczas oczekiwania na wykonanie korony po wszczepieniu implantu, pacjent chodzi bez zęba?

    Niektórzy pacjenci obawiają się, że po usunięciu zęba (szczególnie znajdującego się w bardzo widocznym miejscu) i wszczepieniu implantu, w czasie oczekiwania na wykonanie odbudowy protetycznej, będą zmuszeni chodzić z widocznym ubytkiem. Są to obawy bezpodstawne. Oczekując na wykonanie korony, pacjent stosuje swe dotychczasowe uzupełnienie protetyczne, ewentualnie wykonane wcześniej uzupełnienie tymczasowe, zakładane po wykonaniu zabiegu wszczepienia. W przypadku ubytków w odcinkach bocznych, niewidocznych dla osób postronnych, pacjenci najczęściej rezygnują z założenia tymczasowego uzupełnienia.

    Jak duże jest ryzyko nieprzyjęcia się implantu?

    Statystycznie ryzyko nieprzyjęcia się wszczepionego implantu jest małe, wynosi ok. 2-4%. Przyczyny takich sytuacji są różne, począwszy od infekcji, poprzez zły stan kośćca, po nieprawidłowe wykonanie zabiegu, nigdy nie jest to jednakże reakcja autoimmunologiczna albo alergiczna.Sposób montowania implantu zębowego

    Czy implanty są lepsze niż własne zęby?

    Pomimo trwałości, solidności i innych pozytywnych właściwości implantu, przypominającego niemalże w stu procentach ząb naturalny, nawet najdoskonalszy implant nigdy nie będzie lepszy od zęba prawdziwego. Dlatego tak istotna jest właściwa profilaktyka i higiena jamy ustnej, zapobiegająca chorobom i ekstrakcji zębów. W przypadku gdy jednak dojdzie już do usunięcia zęba, implant jest najbliższy naturalnej doskonałości prawdziwego zęba.

    Implant czy most?

    Wiele osób, które utraciły zęby, staje przed wyborem dalszej ścieżki leczenia i uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Zastanawia się, co wybrać: most czy implant dentystyczny? Wybór odpowiedniej metody uzupełniającej braki w uzębieniu nie jest prosty, aczkolwiek bardzo istotny, bowiem jest to decyzja na wiele lat. Powinna być ona skonsultowana ze stomatologiem, który dokona oceny warunków i pomoże w dobraniu odpowiednich działań.

    Jeśli interesuje Państwa proteza na implantach opinie na jej temat są jednoznaczne. To polecane rozwiązanie ze względu na niemal całkowite wyeliminowanie dyskomfortu, z którym nierzadko borykać się muszą osoby stosujące mosty i protezy, również te mocowane na stałe. Implanty stomatologiczne zespalają się z kością żuchwy i szczęki, idealnie zastępując naturalny korzeń zęba. Zęby zbudowane na implancie zachowują się tak samo, jak te prawdziwe. W dodatku są trwałe i – prawidłowo pielęgnowane – mogą służyć właścicielowi nawet kilkadziesiąt lat.

    Wizualizacja implantuWarto zdecydować się na tę metodę szczególnie wtedy, kiedy zęby sąsiadujące z luką w uzębieniu są zdrowe. Zapobiegnie to konieczności szlifowania zębów sąsiednich, co wymagane jest w przypadku mostów i protez. Implant nie powoduje również zaniku kości, bowiem spełniając funkcję naturalnego korzenia zęba, z odpowiednim naciskiem obciąża i oddziałuje na dziąsło i kość. Implanty charakteryzują się również naturalnym wyglądem oraz są łatwiejsze niż mosty czy protezy w utrzymaniu prawidłowej higieny.

    Mostek to z kolei stała proteza, która uzupełnia braki w postaci jednego albo kilku zębów. Jego założenie wymaga zeszlifowania zębów znajdujących się obok ubytku. Proces spiłowania sprawia, że zęby nieodwracalnie tracą ochronną warstwę szkliwa, przez co są częściej narażone na uszkodzenia. Zęby opiłowane stają się podporą dla mostu, natomiast odbudowany ząb zostaje jego przęsłem. Niestety, nie obciąża kości tak mocno, jak w przypadku naturalnego zęba, przez co po jakimś czasie zanika nieużywana kość, która znajduje się „pod” mostem. Z tej właśnie przyczyny części mostka protetycznego są bardzo często widoczne, kiedy ludzie rozmawiają lub śmieją się.

    Wybór najbardziej odpowiedniego sposobu uzupełnienia ubytków w uzębieniu nie jest prosty. Decydując się na konkretną metodę, warto przeanalizować jej wszystkie wady i zalety. Jeśli wahają się Państwo, który sposób jest lepszy, zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści doradzą i pomogą Państwu w wyborze.

    Profesjonalne implanty Wrocław i okolice

    Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas poradnik udzielił Państwu wyczerpującej wiedzy i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące zabiegu wszczepienia implantów oraz prawidłowego dbania o nie po zabiegu. W przypadku jednakże dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistej wizyty w naszej siedzibie przy ulicy Bezpiecznej 2 we Wrocławiu. Nasi specjaliści chętnie udzielą Państwu dodatkowych informacji i rozwieją wszelkie wątpliwości.

    Czy wszczepienie implantu jest bezpieczne?

    Wysoki i stale rosnący poziom rozwoju dziedziny, jaką jest implantologia stomatologiczna pozwala uznać, że obecnie zabieg wszczepiania implantów przez doświadczonego specjalistę jest w pełni bezpieczny i przewidywalny dla pacjenta, o bardzo niskim (jedynie ok. 0,5%) współczynniku powikłań.

    Przez jak długi czas implant utrzymuje się w kości?

    W przypadku prawidłowo przeprowadzonego zabiegu implantologicznego, utrzymywania przez pacjenta prawidłowej higieny jamy ustnej i regularnych kontroli u stomatologa-implantologa, można mówić o „przeżywalności” implantu wynoszącej nawet 15-20 lat.

    Ile trwa zabieg wszczepienia implantu?

    Wspomniany proces zajmuje niewiele czasu. Zwykle wszczepienie pojedynczego implantu dentystycznego zajmuje od 30 do 60 minut. Natomiast bardziej skomplikowane i rozległe zabiegi trwają najczęściej do dwóch godzin.

    Jak przygotować się do wszczepienia implantu?

    Podstawową kwestią przed wszczepieniem implantu jest konsultacja z kompetentnym lekarzem-implantologiem. Zaleca on zazwyczaj wyleczenie ewentualnych stanów zapalnych oraz może zlecić wykonanie badań takich  jak pantomogram lub zdjęcie rentgenowskie, dzięki którym dowie się, czy zabieg można przeprowadzić jak najszybciej, czy też konieczne jest wcześniejsze wykonanie innych zabiegów, np. augmentacji.

    Dziękujemy

    Popularne wyszukania:
    złamanie zęba wrocław | okluzja wrocław | leczenie kanałowe wrocław | powierzchnia okluzyjna zeba | okluzja | ile kosztuje hollywoodzki uśmiech | osocze bogatopłytkowe zalecenia po zabiegu | tomografia zębów wrocław | all-on-4 cennik | wybielenie zębów cena

    Implantologia

    Cennik
    Konsultacja implantologiczna i planowanie leczenia z wykonaniem modeli diagnostycznych
    150
    Wszczepienie implantu typu PREMIUM
    3500
    Wszczepienie implantu typu OPTIMUM
    od 3000
    Korona porcelanowa na łączniku indywidualnym
    od 3200
    Korona porcelanowa cyrkonowa
    od 3200
    Uzupełnienie pełnego łuku na implantach (zdejmowane)
    od 9000
    Uzupelnienie pełnego łuku na implantach (stałe)
    ustalane indywidualnie
    Sterowana regeneracja kości
    od 1500
    Podniesienie dna zatoki szczękowej otwarte
    od 4000
    Podniesienie dna zatoki szczękowej zamknięte
    od 2500
    Korona prowizoryczna na implancie długoczasowa
    800
    Łącznik indywidualny, tymczasowy (gingiva former)
    500

    Usługi

    sprawdź naszą ofertę

    Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

    Nasza oferta

    Stomatologia kompleksowa

    Implanty (implantologia)

    Protetyka

    Vector Paro leczenie chorób przyzębia

    Azento

    BlancOne® CLICK

    Zęby w jeden dzień

    Leczenie bezzębia

    Choroba okluzyjna

    Stomatologia dziecięcia

    Wybielanie

    Diagnostyka

    Stomatologia zachowawcza

    Endodoncja (leczenie kanałowe)

    Chirurgia stomatologiczna

    Ortodoncja

    Regeneris fibryna

    Regeneris Osocze

    Co możesz teraz zrobić?

    Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

    Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.