Stomatologia zachowawcza - Centrum Implantologii i OrtodoncjiDentysta – Stomatolog – Wrocław

Powiększ
 
8_IMG_3233
Usługi sprawdź naszą ofertę

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje zapobieganie oraz leczenie próchnicy zębów. W naszej klinice wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejsze metody leczenia oraz materiały kompozytowe najwyższej jakości, pełna gama barw pozwala na uzyskanie znakomitych efektów estetycznych.

Wypełnienie potocznie znane jako „plomba”, wykonana przez dentystę, z kompozytu w kolorze zęba. Materiał kompozytowy zastapił wykorzystywany dawniej w gabinetach stomatologicznych „amalgam”, czyli tzw. srebrne wypełnienia.Udoskonaleniem wypełnień kompozytowych jest Inlay, który  sluży do tego samego celu, niemniej jednak wykonany jest z porcelany w laboratorium technicznym. Ponieważ porcelana jest twardsza od naturalnego zęba, metoda ta jest bardziej odporna na upływający czas i czynniki zewnętrzne.

Oba rozwiązania pozwalają odtworzyć naturalny kształt i wygląd zęba, zniszczonego przez próchnicę lub poprzednio wypełnionego. Kolor jest dopasowany do naturalnych zębów pacjenta i nie rzuca się w oczy.

Materiałem najczęściej używanym w naszej klinice jest: GRADIA DIRECT to kompozyt najnowszej generacji, mikroceramiczny, który służy do wykonywania wypełnień, oraz licowania koron i mostów.Wypełnienie takie nie tylko upodabnia się do sąsiednich zębów, ale wręcz staje się „estetycznie niewidzialne”. Nazywamy to efektem kameleona. Jedną z podstawowych  zalet tego efektu jest bardziej zróżnicowana niż w innych kompozytach struktura, która w naturalny sposób odbija i rozprasza światło. Gwarancja na wypełnienie zrobione materiałem GC GRADIA DIRECT w Dental Corner wynosi 3 lata. W przypadku znacznego zniszczenia tkanek zęba przez proces próchnicowy zalecamy wykonanie wypełnień stałych (złotych lub porcelanowych) typu inlay, onlay.

Choroba okluzyjna

więcej

Stomatologia dziecięcia

pic_service-new-01
więcej
shutterstock_63465202

Wybielanie

więcej

Diagnostyka RTG

15_IMG_3792
więcej
8_IMG_3233

Stomatologia zachowawcza

więcej

Endodoncja (leczenie kanałowe)

19_JS__0775a
więcej
5_JS__0535

Chirurgia stomatologiczna

więcej

Implantologia

15_JS__9106
więcej
2_JS__8894

Protetyka

więcej

Ortodoncja

1_JS__8871
więcej

Usługi sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta