71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Stomatologia zachowawcza obejmuje zapobieganie oraz leczenie próchnicy zębów. W naszej klinice wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejsze metody leczenia oraz materiały kompozytowe najwyższej jakości, pełna gama barw pozwala na uzyskanie znakomitych efektów estetycznych.

Wypełnienie potocznie znane jako „plomba”, wykonana przez dentystę, z kompozytu w kolorze zęba. Materiał kompozytowy zastapił wykorzystywany dawniej w gabinetach stomatologicznych „amalgam”, czyli tzw. srebrne wypełnienia.Udoskonaleniem wypełnień kompozytowych jest Inlay, który  sluży do tego samego celu, niemniej jednak wykonany jest z porcelany w laboratorium technicznym. Ponieważ porcelana jest twardsza od naturalnego zęba, metoda ta jest bardziej odporna na upływający czas i czynniki zewnętrzne.

Oba rozwiązania pozwalają odtworzyć naturalny kształt i wygląd zęba, zniszczonego przez próchnicę lub poprzednio wypełnionego. Kolor jest dopasowany do naturalnych zębów pacjenta i nie rzuca się w oczy.

Materiałem najczęściej używanym w naszej klinice jest: GRADIA DIRECT to kompozyt najnowszej generacji, mikroceramiczny, który służy do wykonywania wypełnień, oraz licowania koron i mostów.Wypełnienie takie nie tylko upodabnia się do sąsiednich zębów, ale wręcz staje się „estetycznie niewidzialne”. Nazywamy to efektem kameleona. Jedną z podstawowych  zalet tego efektu jest bardziej zróżnicowana niż w innych kompozytach struktura, która w naturalny sposób odbija i rozprasza światło. Gwarancjana wypełnienie zrobione materiałem GC GRADIA DIRECT w Dental Corner wynosi 3 lata. W przypadku znacznego zniszczenia tkanek zęba przez proces próchnicowy zalecamy wykonanie wypełnień stałych (złotych lub porcelanowych) typu inlay, onlay.

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Implanty (implantologia)

Protetyka

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka RTG

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.