71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Statystyki są dla nas bezlitosne. Przeciętny Polak po 35. roku życia ma tylko 21 zębów, chociaż powinien ich mieć 32, a po 65-tce aż jedna czwarta straszy bezzębnym uśmiechem.To właśnie dla nich w ramach kampanii „ Więcej powodów do uśmiechu” klinika Dental Corner przygotowała dni implantologiczne. Już 3 i 10 marca będzie można poddać się bezpłatnej diagnostyce RTG oraz skonsultować się ze specjalistami w zakresie protetyki i implantologii.

Wszyscy wiemy, że zęby trzeba myć, ale robi to tylko 7 procent z nas, 11 proc. mężczyzn nie widziało swojego stomatologa od lat. Aż 6 proc. panów od dawna nie widziało nawet szczoteczki do zębów – wynika z danych portalu dentysta.eu. Często potem jest już za późno na ratunek, konieczna jest ekstrakcja.

Musimy pamiętać, że nawet jeden ubytek powoduje, że inne zęby tracą podparcie i stabilność. Zaczynają się przesuwać, chwiać i jeśli nie uzupełnimy luki po utraconym zębie to może być to dopiero początek ogromnych kłopotów – przekonuje lek.stom. Łukasz Wojszwiłło z Centrum Stomatologii Rodzinnej Dental Corner we Wrocławiu. Czasy się zmieniły, medycyna oferuje nowoczesne metody leczenia implantologicznego, uzupełnienie braku wielu zębów nie jest już problemem– dodaje Wojszwiłło. Ważny jest czas – jeśli szybko podejmiemy leczenie, zadbamy o nasze zęby, zdrowie, ale też ochronimy swój portfel przed zbędnymi wydatkami.

W przypadku pojedynczych ubytków najlepiej sprawdzą się implanty, które wszczepia się w kość i następnie na implancie mocowany jest łącznik i korona. Nie różni się wyglądem od naturalnego zęba. Inaczej planowane jest leczenie, gdy brakuje nam większej liczby zębów.

Z pomocą protetyka

Most protetyczny sprawdza się, gdy brakuje do 3 zębów obok siebie. W przypadku rozległych ubytków, pacjent ma wykonywaną protezę dolną lub górną (lub też obie) często mocowane w jamie ustnej na stałe na dwóch lub więcej implantach.

Coraz częściej też pacjenci wybierają most porcelanowy przymocowany do implantów za pomocą specjalnych śrub. W przypadku tego rozwiązania jedynie stomatolog może zdjąć protezę. Higiena nie różni się niczym od higieny w przypadku naturalnych zębów – takie rozwiązanie daje duży komfort i co bardzo ważne naturalny i bardzo estetyczny wygląd – mówi dr Wojszwiłło.Z punktu widzenia zdrowia natomiast, takie rozwiązanie pozwala na przywrócenie prawidłowych funkcji żucia i gryzienia oraz zachowanie prawidłowego podparcia dla skóry twarzy, a tym samym opóźnienie procesów starzenia.

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.