71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Jedna z najlepszych, naturalnych metod regenerujących skórę. Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z krwi.

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej można wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację efektów obu zabiegów!

Jaka jest różnica między fibryną a osoczem?

Fibryna, podobnie jak znane osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi poprzez odwirowanie. W tym przypadku jednak proces wirowania jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. Tempo wirowania krwi sprawia, że preparat podawany pacjentowi, zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci „odmłodzenia” skóry są po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

Efekty po zabiegu z wykorzystaniem fibryny:

 • Głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry
 • Odmłodzenie skóry
 • Redukcja bruzd, zmarszczek
 • Wypełnienie zmarszczek

Zabieg dla Pań, u których:

 • Skóra ma już oznaki starzenia – bruzdy, zmarszczki, wiotkość
 • Skóra wymaga głębokiej regeneracji: po urazach, oparzeniach, odmrożeniach, z chorobami skóry np. egzema, łuszczyca
 • Skóra jest wrażliwa z ryzykiem alergii

PIERWSZA WIZYTA

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem. Podczas takiego spotkania, na podstawie badań krwi i szczegółowego wywiadu pacjent jest kwalifikowany do zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonywany jest przy pomocy jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do zabiegu właściwego, pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu – fibryny pochodzącej z krwi pacjenta. W tym celu lekarz pobiera krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), tuż przed planowanym zabiegiem. Następnie umieszcza probówkę z krwią w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce w celu oddzielenia poszczególnych składników. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się probówkę i za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg i podaje preparat.

Odpowiednia jego ilość jest precyzyjnie wstrzykiwana przez lekarza w określone miejsca zabiegowe, im więcej wkłuć, tym lepiej dla efektu terapii.

Sam zabieg trwa kilka minut. Ból związany z podaniem preparatu jest minimalny – przed zabiegiem lekarz odpowiednio znieczula obszar zabiegowy, do tego celu używa maści znieczulającej.

ZALECENIA

Istotne, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

PRZECIWSKAZANIA

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być w dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie, czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Ciąża czy karmienie piersią także wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej to:

 • Choroby krwi
 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Stany zapalne skóry
 • Aktywna opryszczka
 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
 • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • Choroba nowotworowa

JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG

Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie ich w serii. W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, kondycji skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 3 do 4 tygodni.

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 6 miesięcy wystarcza.