71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Wystarczy jeden dzień, aby cieszyć się pięknym uśmiechem. Klinika Dental Corner specjalizuje się w metodzie All on 4. To rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, rozległymi ubytkami, a także dla osób, które noszą niewygodne ruchome protezy.

Całe leczenie obejmuje zaledwie 3-4 wizyty. W pierwszym etapie przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka. Jeśli jest to konieczne ze szczęki i żuchwy usuwane są zniszczone zęby. Trwające 1 dzień prace obejmują natomiast wszczepienie implantów – czterech w żuchwę i od czterech do sześciu w szczękę, a następnie umocowanie na nich tymczasowego mostu protetycznego z pełnym uzębieniem.

W metodzie All-On-4 implanty wszczepiane są bardzo precyzyjnie. Dla pacjentów najważniejsze jest jednak to, że w jeden dzień
zostaje zrekonstruowany uśmiech. Przymocowaną po zabiegu implantacji protezę nosi się około 2 miesięcy w żuchwie i 4 miesięcy w szczęce. Następnie wymienia się ją na właściwą, która mocowana jest już na stałe – mówi dr Łukasz Wojszwiłło specjalista Dental Corner.
Jak podkreślają dentyści, zaletą metody jest także fakt, że gojenie po zabiegu przebiega bardzo szybko. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu implantów mających specjalną powłokę osseointegracyjną, czyli przyspieszającą zrastanie się z kością. – Już w dzień zabiegu możemy cieszyć się  uzębieniem. Takie rozwiązanie znacznie poprawia komfort, w porównaniu np. z noszeniem ruchomej protezy. Już kilkadziesiąt godzin po zabiegu możemy normalnie jeść twarde potrawy, bez obawy, że pojawi się ból.

Zanik kości to nie problem

Co niezwykle istotne metoda All-On-4 pozwala na rekonstrukcję zębów na implantach także u osób z zanikiem kości. Tzw. atrofia jest szczególnie powszechna wśród osób zmagających się od lat z bezzębiem, a także u osób mających rozległe i nieleczone ubytki. Metoda all on 4 ogranicza liczbę wszczepianych implantów. Po drugie wprowadzane są one w inny sposób, niż przy tradycyjnym leczeniu implantologicznym. To wszystko sprawia, że u pacjentów z ubytkami kostnymi możliwa stała się odbudowa uzębienia na implantach bez konieczności uprzedniego przeszczepiania kości, co zdecydowanie wydłużało proces leczenia.

Po leczenie tą metodą coraz częściej sięgają także osoby noszące od lat ruchome protezy i zmagające się z dyskomfortem wynikającym z tego rozwiązania protetycznego. Dzięki metodzie All-On-4 proteza mocowana jest na stałe. Nie ma potrzeby sięgania po kleje mocujące. Nowe uzębienie jest także znacznie lepiej dopasowane, dzięki czemu nie pojawiają podrażnienia i ból podczas jedzenia. Znika także obawa przed przypadkowym wypadnięciem protezy.
Rekonstrukcja uśmiechu wykonana tą metodą nie tylko zapobiega dalszym konsekwencjom bezzębia, przede wszystkim przywraca jamie ustnej jej prawidłowe funkcje. Z nowymi zębami można normalnie jeść i śmiać się, bez obawy, że wypadną. Zabieg znacznie polepsza także funkcje fonetyczne- mówimy bowiem wyraźniej i co ważne bardzo ładnie wyglądamy.

 

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.