fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  Jedna z najlepszych, naturalnych metod regenerujących skórę. Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z krwi.

  Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej można wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację efektów obu zabiegów!

  Jaka jest różnica między fibryną a osoczem?

  Fibryna, podobnie jak znane osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi poprzez odwirowanie. W tym przypadku jednak proces wirowania jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. Tempo wirowania krwi sprawia, że preparat podawany pacjentowi, zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci „odmłodzenia” skóry są po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

  Efekty po zabiegu z wykorzystaniem fibryny:

  • Głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry
  • Odmłodzenie skóry
  • Redukcja bruzd, zmarszczek
  • Wypełnienie zmarszczek

  Zabieg dla Pań, u których:

  • Skóra ma już oznaki starzenia – bruzdy, zmarszczki, wiotkość
  • Skóra wymaga głębokiej regeneracji: po urazach, oparzeniach, odmrożeniach, z chorobami skóry np. egzema, łuszczyca
  • Skóra jest wrażliwa z ryzykiem alergii

   Umów się na wizytę!

   Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.


   PIERWSZA WIZYTA

   Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem. Podczas takiego spotkania, na podstawie badań krwi i szczegółowego wywiadu pacjent jest kwalifikowany do zabiegu.

   PRZEBIEG ZABIEGU

   Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonywany jest przy pomocy jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do zabiegu właściwego, pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu – fibryny pochodzącej z krwi pacjenta. W tym celu lekarz pobiera krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), tuż przed planowanym zabiegiem. Następnie umieszcza probówkę z krwią w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce w celu oddzielenia poszczególnych składników. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się probówkę i za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg i podaje preparat.

   Odpowiednia jego ilość jest precyzyjnie wstrzykiwana przez lekarza w określone miejsca zabiegowe, im więcej wkłuć, tym lepiej dla efektu terapii.

   Sam zabieg trwa kilka minut. Ból związany z podaniem preparatu jest minimalny – przed zabiegiem lekarz odpowiednio znieczula obszar zabiegowy, do tego celu używa maści znieczulającej.

   ZALECENIA

   Istotne, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

   PRZECIWSKAZANIA

   Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być w dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie, czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Ciąża czy karmienie piersią także wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.

   Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej to:

   • Choroby krwi
   • Cukrzyca (niewyrównana)
   • Stany zapalne skóry
   • Aktywna opryszczka
   • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
   • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
   • Choroba nowotworowa

   JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG

   Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie ich w serii. W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, kondycji skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 3 do 4 tygodni.

   Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 6 miesięcy wystarcza.

   Z upływem lat skóra traci jędrność i elastyczność. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się na zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej. Stanowią one przełom w medycynie estetycznej. Skutecznie rewitalizują cerę, sprawiając, że wygląda ona zdrowiej i młodziej. Metoda wykorzystuje naturalne mechanizmy biostymulacji organizmu. Jest polecana osobom w każdym wieku. Usługa cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów przede wszystkim ze względu na szybkie i trwałe rezultaty.

   Na czym polega zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej?

   Fibryna to substancja dobrze przyswajalna przez organizm. Zabieg przebiega w kilku etapach. Na początku lekarz pobiera do probówki krew pacjenta, którą następnie umieszcza w specjalnej wirówce medycznej. W ten sposób uzyskuje koncentrat białek bogatopłytkowych. Otrzymany preparat wstrzykuje się bezpośrednio pod skórę za pomocą mezoterapii igłowej lub liniowo (wzdłuż zmarszczek). Żeby uzyskać optymalny efekt kosmetyczny, wykonuje się dużą liczbę wkłuć. W pierwszych godzinach po wykonaniu usługi w miejscach iniekcji mogą pojawić się niewielkie uwypuklenia, które szybko znikają. Prace w gabinecie kosmetycznym trwają około pół godziny. W celu znieczulenia stosuje się odpowiednio dobraną maść. Efekty, w postaci głębokiej regeneracji twarzy, widać już po kilku dniach.

   Czy zabieg jest w pełni bezpieczny?

   Zastosowanie fibryny stanowi doskonały sposób na naturalne odmładzanie. Substancja, pozyskana w wyniku odwirowania krwi, nie wywołuje alergii oraz reakcji immunologicznych. Z zabiegów mogą więc skorzystać osoby ze skłonnością do uczuleń. Metoda nie wiąże się także z poważnymi powikłaniami, choć usługę musi wykonać lekarz medycyny estetycznej, dbając o zachowanie procedur bezpieczeństwa.

   Jakie są efekty zabiegów z użyciem fibryny bogatopłytkowej?

   Fibryna stymuluje wzrost tkanek miękkich, odmładzając i regenerując skórę. Koncentrat z płytek krwi charakteryzuje się bogactwem komórek macierzystych, leukocytów i innych składników wpływających na szybsze gojenie się ran oraz zmniejszenie stanów zapalnych. Zabiegi stosuje się w celu:

   • naturalnego odmłodzenia skóry twarzy, dekoltu, szyi, dłoni
   • nawilżenia cery i poprawienia jej kolorytu
   • poprawy ukrwienia skóry
   • regeneracji i rewitalizacji tkanek
   • eliminacji bruzd oraz blizn
   • redukcji i wypełnienia zmarszczek
   • usuwania rozstępów i cellitu
   • przyspieszenia gojenia ran (np. po laseroterapii)
   • remodelingu włókien kolagenowych
   • zapobieganiu wypadaniu włosów.

   Kto może skorzystać z usług?

   Fibrynę stosuje się u osób w różnym wieku. Najliczniejszą grupę odbiorców stanowią kobiety, choć coraz częściej do gabinetów zgłaszają się mężczyźni, którym zależy na regeneracji twarzy bez konieczności stosowania kosmetyków. Na usługę decydują się również pacjenci ceniący naturalność – podczas iniekcji wykorzystuje się substancje pozyskane z własnego organizmu i bazujące na mechanizmach biostymulacji tkanek. Metoda polecana jest także klientom ze skłonnościami do alergii lub wykazującym nietolerancję na kwas hialuronowy.

   Jak przygotować się do zabiegu?

   Aby poprawić efektywność zabiegów, warto zatroszczyć się o kilka elementów. W celu zwiększenia ilości krwi krążącej w organizmie należy zadbać o obfite pojenie – zaleca się spożywanie ponad 2 litrów napojów na 3 dni przed wyznaczonym terminem wizyty. Trzeba także odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi, m.in. aspirynę, ibuprofen. Przed rozpoczęciem iniekcji lekarz musi przeprowadzić wywiad, aby dowiedzieć się więcej na temat stanu zdrowia. Warto wziąć ze sobą dokumentację medyczną oraz spisać nazwy aktualnie przyjmowanych leków.

   Na co trzeba uważać po zabiegu?

   Zabiegi nie wymagają długiej rekonwalescencji i rezygnacji z codziennych aktywności. Skóra bardzo szybko się goi. Pacjenci muszą jedynie uważać, by nie narażać jej na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak promieniowanie słoneczne lub niskie temperatury. Warto także na 2 tygodnie zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego oraz unikać wizyt na basenie lub saunie. Należy również zadbać o odpowiednią ochronę skóry i stosować krem z filtrem UV. Osoby o wrażliwej cerze mogą zauważyć u siebie niewielkie siniaki, które bez problemu można zamaskować fluidem.

   Jak często trzeba wykonywać zabiegi przypominające?

   Częstotliwość wykonywania serii iniekcji zależy od indywidualnych predyspozycji oraz rodzaju skóry. Do kluczowych elementów zalicza się jednak wiek. Osoby poniżej 35 roku życia, ze względu na wysoką zdolność komórek do regeneracji, nie potrzebują częstych zabiegów przypominających. Wystarczy, że zgłoszą się na wizytę raz na kilkanaście miesięcy. U pacjentów w okolicach 40 roku życia rezultaty utrzymują się do 9 miesięcy. Po ukończeniu 60 lat wstrzykiwanie fibryny powtarza się nawet co kwartał, ale jest to kwestia indywidualna. Decyzję podejmuje wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej po zapoznaniu się z aktualnym stanem zdrowia pacjenta.

    Umów się na wizytę!

    Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.

    Powolne uwalnianie, lepsze efekty

    Wykorzystanie fibryny porównuje się do zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP). W obu przypadkach pobiera się krew pacjenta, którą wstrzykuje się pod skórę.  Różnica polega jednak na optymalizacji efektów biostymulacji. W przypadku zabiegów z zastosowaniem fibryny krew odwirowuje się wolniej, co pozwala na zachowanie większej ilości składników stymulujących wzrost tkanek miękkich, jak np. białka macierzy zewnątrzkomórkowej. To z kolei przekłada się lepsze rezultaty terapeutyczne, gdyż składniki odżywcze docierają do komórek stopniowo.

    Przeciwskazania do zastosowania fibryny

    Choć zabieg należy do bezpiecznych, w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do czynników wykluczających zalicza się m.in. przeziębienie, opryszczkę, ogólne osłabienie organizmu. Usług nie wykonuje się również u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zastosowania fibryny mogą być również: choroby krwi (np. krytyczna małopłytkowość, posocznica, niedobór fibrynogenu), stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, zła tolerancja na iniekcje (np. spowodowana skłonnością do tworzenia się bliznowców), marskość lub zapalenie wątroby, choroby autoimmunologiczne.

    Naturalna regeneracja twarzy – chwilowa moda czy przyszłościowy trend?

    Wykorzystanie fibryny staje się coraz popularniejsze i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach trend ten będzie się rozwijał. Na temat użycia krwi w celu naturalnego odmłodzenia skóry powstało już wiele prac naukowych. Jednym z czołowych badaczy, który przyczynił się do rozpropagowania tej metody, jest francuski chirurg – Joseph Choukroun. W swoich wywodach profesor wylicza korzyści wynikające z wolniejszej obróbki krwi. Lekarz wykazuje, że zbyt szybkie odwirowanie (pozyskanej z organizmu substancji) przyczynia się do utraty wielu cennych składników terapeutycznych, m.in. komórek macierzystych, leukocytów.

    Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki. Przyjmujemy 6 dni w tygodniu, aby dostosować termin wizyty do Twojego grafiku. Zabiegi wykonujemy w godzinach rannych i wieczornych. Oferujemy również możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty.

    Popularne wyszukania:
    regeneris opinie | implanty zębowe wrocław | badanie okluzji cena | chirurg szczękowy wrocław | zęby w jeden dzień | ekwilibracja okluzji | okluzja wrocław | skanowanie zdjęć rtg wrocław | rtg zębów wrocław | usługi protetyczne

    Medycyna estetyczna

    Cennik
    Konsultacja estetyczna
    150
    Regeneris osocze
    750
    Regeneris fibryna
    900
    Regeneris osocze plus fibryna
    1300

    Usługi

    sprawdź naszą ofertę

    Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

    Nasza oferta

    Stomatologia kompleksowa

    Implanty (implantologia)

    Protetyka

    Vector Paro leczenie chorób przyzębia

    Azento

    BlancOne® CLICK

    Zęby w jeden dzień

    Leczenie bezzębia

    Choroba okluzyjna

    Stomatologia dziecięcia

    Wybielanie

    Diagnostyka

    Stomatologia zachowawcza

    Endodoncja (leczenie kanałowe)

    Chirurgia stomatologiczna

    Ortodoncja

    Regeneris fibryna

    Regeneris Osocze

    Co możesz teraz zrobić?

    Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

    Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.