71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Z upływem lat skóra traci jędrność i elastyczność. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się na zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej. Stanowią one przełom w medycynie estetycznej. Skutecznie rewitalizują cerę, sprawiając, że wygląda ona zdrowiej i młodziej. Metoda wykorzystuje naturalne mechanizmy biostymulacji organizmu. Jest polecana osobom w każdym wieku. Usługa cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów przede wszystkim ze względu na szybkie i trwałe rezultaty.

Na czym polega zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej?

Fibryna to substancja dobrze przyswajalna przez organizm. Zabieg przebiega w kilku etapach. Na początku lekarz pobiera do probówki krew pacjenta, którą następnie umieszcza w specjalnej wirówce medycznej. W ten sposób uzyskuje koncentrat białek bogatopłytkowych. Otrzymany preparat wstrzykuje się bezpośrednio pod skórę za pomocą mezoterapii igłowej lub liniowo (wzdłuż zmarszczek). Żeby uzyskać optymalny efekt kosmetyczny, wykonuje się dużą liczbę wkłuć. W pierwszych godzinach po wykonaniu usługi w miejscach iniekcji mogą pojawić się niewielkie uwypuklenia, które szybko znikają. Prace w gabinecie kosmetycznym trwają około pół godziny. W celu znieczulenia stosuje się odpowiednio dobraną maść. Efekty, w postaci głębokiej regeneracji twarzy, widać już po kilku dniach.

Czy zabieg jest w pełni bezpieczny?

Zastosowanie fibryny stanowi doskonały sposób na naturalne odmładzanie. Substancja, pozyskana w wyniku odwirowania krwi, nie wywołuje alergii oraz reakcji immunologicznych. Z zabiegów mogą więc skorzystać osoby ze skłonnością do uczuleń. Metoda nie wiąże się także z poważnymi powikłaniami, choć usługę musi wykonać lekarz medycyny estetycznej, dbając o zachowanie procedur bezpieczeństwa.

Jakie są efekty zabiegów z użyciem fibryny bogatopłytkowej?

Fibryna stymuluje wzrost tkanek miękkich, odmładzając i regenerując skórę. Koncentrat z płytek krwi charakteryzuje się bogactwem komórek macierzystych, leukocytów i innych składników wpływających na szybsze gojenie się ran oraz zmniejszenie stanów zapalnych. Zabiegi stosuje się w celu:

  • naturalnego odmłodzenia skóry twarzy, dekoltu, szyi, dłoni
  • nawilżenia cery i poprawienia jej kolorytu
  • poprawy ukrwienia skóry
  • regeneracji i rewitalizacji tkanek
  • eliminacji bruzd oraz blizn
  • redukcji i wypełnienia zmarszczek
  • usuwania rozstępów i cellitu
  • przyspieszenia gojenia ran (np. po laseroterapii)
  • remodelingu włókien kolagenowych
  • zapobieganiu wypadaniu włosów.

Kto może skorzystać z usług?

Fibrynę stosuje się u osób w różnym wieku. Najliczniejszą grupę odbiorców stanowią kobiety, choć coraz częściej do gabinetów zgłaszają się mężczyźni, którym zależy na regeneracji twarzy bez konieczności stosowania kosmetyków. Na usługę decydują się również pacjenci ceniący naturalność – podczas iniekcji wykorzystuje się substancje pozyskane z własnego organizmu i bazujące na mechanizmach biostymulacji tkanek. Metoda polecana jest także klientom ze skłonnościami do alergii lub wykazującym nietolerancję na kwas hialuronowy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby poprawić efektywność zabiegów, warto zatroszczyć się o kilka elementów. W celu zwiększenia ilości krwi krążącej w organizmie należy zadbać o obfite pojenie – zaleca się spożywanie ponad 2 litrów napojów na 3 dni przed wyznaczonym terminem wizyty. Trzeba także odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi, m.in. aspirynę, ibuprofen. Przed rozpoczęciem iniekcji lekarz musi przeprowadzić wywiad, aby dowiedzieć się więcej na temat stanu zdrowia. Warto wziąć ze sobą dokumentację medyczną oraz spisać nazwy aktualnie przyjmowanych leków.

Na co trzeba uważać po zabiegu?

Zabiegi nie wymagają długiej rekonwalescencji i rezygnacji z codziennych aktywności. Skóra bardzo szybko się goi. Pacjenci muszą jedynie uważać, by nie narażać jej na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak promieniowanie słoneczne lub niskie temperatury. Warto także na 2 tygodnie zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego oraz unikać wizyt na basenie lub saunie. Należy również zadbać o odpowiednią ochronę skóry i stosować krem z filtrem UV. Osoby o wrażliwej cerze mogą zauważyć u siebie niewielkie siniaki, które bez problemu można zamaskować fluidem.

Jak często trzeba wykonywać zabiegi przypominające?

Częstotliwość wykonywania serii iniekcji zależy od indywidualnych predyspozycji oraz rodzaju skóry. Do kluczowych elementów zalicza się jednak wiek. Osoby poniżej 35 roku życia, ze względu na wysoką zdolność komórek do regeneracji, nie potrzebują częstych zabiegów przypominających. Wystarczy, że zgłoszą się na wizytę raz na kilkanaście miesięcy. U pacjentów w okolicach 40 roku życia rezultaty utrzymują się do 9 miesięcy. Po ukończeniu 60 lat wstrzykiwanie fibryny powtarza się nawet co kwartał, ale jest to kwestia indywidualna. Decyzję podejmuje wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej po zapoznaniu się z aktualnym stanem zdrowia pacjenta.

Powolne uwalnianie, lepsze efekty

Wykorzystanie fibryny porównuje się do zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP). W obu przypadkach pobiera się krew pacjenta, którą wstrzykuje się pod skórę.  Różnica polega jednak na optymalizacji efektów biostymulacji. W przypadku zabiegów z zastosowaniem fibryny krew odwirowuje się wolniej, co pozwala na zachowanie większej ilości składników stymulujących wzrost tkanek miękkich, jak np. białka macierzy zewnątrzkomórkowej. To z kolei przekłada się lepsze rezultaty terapeutyczne, gdyż składniki odżywcze docierają do komórek stopniowo.

Przeciwskazania do zastosowania fibryny

Choć zabieg należy do bezpiecznych, w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do czynników wykluczających zalicza się m.in. przeziębienie, opryszczkę, ogólne osłabienie organizmu. Usług nie wykonuje się również u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zastosowania fibryny mogą być również: choroby krwi (np. krytyczna małopłytkowość, posocznica, niedobór fibrynogenu), stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, zła tolerancja na iniekcje (np. spowodowana skłonnością do tworzenia się bliznowców), marskość lub zapalenie wątroby, choroby autoimmunologiczne.

Naturalna regeneracja twarzy – chwilowa moda czy przyszłościowy trend?

Wykorzystanie fibryny staje się coraz popularniejsze i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach trend ten będzie się rozwijał. Na temat użycia krwi w celu naturalnego odmłodzenia skóry powstało już wiele prac naukowych. Jednym z czołowych badaczy, który przyczynił się do rozpropagowania tej metody, jest francuski chirurg – Joseph Choukroun. W swoich wywodach profesor wylicza korzyści wynikające z wolniejszej obróbki krwi. Lekarz wykazuje, że zbyt szybkie odwirowanie (pozyskanej z organizmu substancji) przyczynia się do utraty wielu cennych składników terapeutycznych, m.in. komórek macierzystych, leukocytów.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki. Przyjmujemy 6 dni w tygodniu, aby dostosować termin wizyty do Twojego grafiku. Zabiegi wykonujemy w godzinach rannych i wieczornych. Oferujemy również możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty.

Medycyna estetyczna

Cennik
Konsultacja estetyczna
150
Regeneris osocze
750
Regeneris fibryna
900
Regeneris osocze plus fibryna
1300

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.