fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  W naszej klinice wykonujemy zabiegi z szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej, od najprostszej ekstrakcji zęba, po skomplikowane, takie jak chirurgiczne usuwanie zębów mądrości, resekcji korzeni zębów, czy też odbudowy kości i podniesienia zatok szczękowych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii jesteśmy w stanie zaoferować Państwu leczenie znacznie odbiegające od tego, co było kiedyś.

  Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są z wykorzystaniem mikroskopów, co zmniejsza inwazyjność procedur, eliminuje konieczność wykonywania dużych nacięć tkanek i zapewnia bezpieczeństwo pacjentom.

  Klinika jest wyposażona w urządzenia radiowizjograficzne, umożliwiające kontrolowanie wszystkich podejmowanych działań. Dental Corner posiada także nowoczesny, precyzyjny tomograf komputerowy, pozwalający uzyskać pełen obraz tkanek pacjenta. Tomografia jest szczególnie przydatna w skomplikowanych procedurach wymagających dokładnej diagnostyki. Standardowo badanie tomografii wykonywane jest przed zabiegami implantacji, odbudowy kości, podniesienia zatoki szczękowej czy usunięcia zęba mądrości.
  W trosce o pełen komfort naszych pacjentów, wszystkie zabiegi przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu, a bardziej wrażliwe osoby skorzystać mogą z podawanego wziewnie podtlenku azotu lub też znieczulenia ogólnego. Po zabiegach pacjenci otrzymują zestawy okładów lodowych, odpowiednich leków oraz pełną informację dotyczącą dalszego postępowania i wizyt kontrolnych.

   Umów się na wizytę!

   Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.

   Zabieg usunięcia zęba zawsze poprzedzany jest szczegółową diagnostyką. Na podstawie zdjęcia rtg panoramicznego lekarz ocenia, czy ząb należy poddać standardowej ekstrakcji, czy konieczne jest zastosowanie metody chirurgicznej.

   Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości rozpoczyna się od wykonania precyzyjnego badania tomografii komputerowej. Daje ona informacje o położeniu korzeni zębów, ich odległości o nerwów i zatok szczękowych. Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki odbywa się pod mikroskopem, który zapewnia delikatność i pozwala ochronić przylegające do zęba tkanki miękkie i kość.

   U niektórych pacjentów przed założeniem implantów w szczęce górnej konieczne jest najpierw odbudowanie kości dna zatoki szczękowej. Podnoszenie zatoki szczękowej to zabieg chirurgiczny wymagający ogromnej precyzji. Standardowo w naszej klinice procedura planowana jest na podstawie badania tomografii komputerowej. Dla zachowania bezpieczeństwa i uzyskania pożądanych efektów lekarz pracuje z użyciem mikroskopu, który w medycynie stosowany jest podczas zabiegów neurochirurgicznych. Duże powiększenie minimalizuje nacięcia tkanek zapewniając lepsze gojenie tkanek po zabiegu.Podnoszenie zatoki szczękowej przygotowuje odpowiednie podłoże kostne dla późniejszej implantacji.

   Chirurgia zębowa

   Chirurgia stomatologiczna

   We współczesnej stomatologii chirurgia, obok protetyki i implantologii, jest niezwykle popularną metodą leczenia. Dentyści coraz częściej mają do czynienia ze skomplikowanymi przypadkami wewnątrz jamy ustnej, których nie da się rozwiązać inaczej niż poprzez inwazyjny zabieg chirurgiczny.

   W Polsce powstaje coraz więcej specjalistycznych gabinetów dentystycznych, które specjalizują się w chirurgii stomatologicznej lub zatrudniają chirurgów stomatologów. Duża dostępność takich usług pozwoliła między innymi na stworzenie konkurencyjnych cenników. Rodzima stomatologia chirurgiczna bazuje między innymi na osiągnięciach zagranicznych badaczy i lekarzy, dążących do poprawy stanu zdrowia Pacjentów oraz na odkryciach polskich specjalistów.

   Co to jest chirurgia stomatologiczna?

   Chirurgia stomatologiczna to niezwykle trudna, choć cenna dziedzina medycyny związana z diagnostyką oraz leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Jako jedyna wymaga od stomatologa nie tylko kompleksowej wiedzy na temat ubytków i ogólnego stanu zdrowia zębów, ale także przygotowania ogólnochirurgicznego.

   Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wymagają też od dentysty dużego zaangażowania i znajomości ewentualnych powikłań. Są najczęściej dość inwazyjne, wymagają nacinania dziąseł lub operowania na otwartych kościach w obrębie jamy ustnej. Ważne jest więc, by zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej był wykonywany przez doświadczonego w swoim fachu specjalistę, który postawi odpowiednią diagnozę i wprowadzi w życie właściwe leczenie, wykorzystując w tym celu swoje umiejętności manualne.

   Dynamicznie rozwijająca się dziedzina

   Na całym świecie liczba z powodzeniem wykonanych stomatologicznych zabiegów chirurgicznych wzrasta. Ilość udanych operacji jest naprawdę imponująca, a pozytywna tendencja wciąż się utrzymuje. Odpowiada za to głównie wysoka jakość dostępnych technologii oraz coraz lepsze przygotowanie merytoryczne przyszłych i obecnych specjalistów.

   Dynamiczny rozrost tej gałęzi medycyny uwarunkowany jest głównie przez rozwój technologii – lekarze dysponują coraz doskonalszymi biomateriałami i wysokiej jakości sprzętem, który umożliwia wykonywanie pracy coraz mniej inwazyjnymi technikami. Niemałe znaczenie ma również progres na gruncie naukowym. Zwiększa się liczba uczelni medycznych, które wprowadzają do programu zajęć zagadnienia z chirurgii stomatologicznej. Ponadto metodyka przeprowadzanych badań w zakresie zastosowania technik zabiegowych oraz przewidywanych reakcji biologicznych komórek budzi coraz większy podziw, nie tylko wśród entuzjastów nauk medycznych i przyrodniczych. Potencjał dostrzegają również firmy medyczne, które dostarczają wysokiej klasy materiałów i narzędzi.

   Rodzaje zabiegów w obrębie chirurgii stomatologicznej

   Wraz ze wzrostem znaczenia chirurgii stomatologicznej, poszerza się również gama dostępnych na rynku zabiegów. Dają one Pacjentom możliwość odzyskania dawnej sprawności fizycznej i poprawiają ogólny komfort życia. Poszczególne operacje stanowią odpowiedź na współczesne potrzeby zdrowotne większości ludzi.

   Oto przykładowe rodzaje działań medycznych podejmowanych w ramach chirurgii stomatologicznej:

   – ekstrakcje, potocznie nazywane „wyrywaniem zęba” – najpopularniejszym zabiegiem w tej kategorii jest usuwanie ósemek (zębów mądrości). Ekstrakcja może dotyczyć zębów zatrzymanych lub dopiero wyrzynających się;

   – usuwanie stanów patologicznych w obrębie jamy ustnej: włókniaków, mukoceli, brodawczaków, nadziąślaków oraz pozostałych zmian błony śluzowej, które utrudniają wykonywanie codziennych czynności, takich jak mówienie czy jedzenie;

   – leczenie ropni i przetok ustno-twarzowych;

   – plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową – w celu poprawienia wyglądu, a przede wszystkim ogólnego komfortu pacjenta;

   – przywracanie estetyki – odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku;

   – pozbywanie się błędów w naturalnej fizjonomii, np. podcinanie wędzidełek warg i języka, jeśli te elementy blokują niezbędną przestrzeń lub utrudniają funkcjonowanie

   – resekcje wierzchołka korzeni;

   – implantoprotetyka stomatologiczna oraz chirurgiczne przygotowanie do leczenia protetycznego ;

   – profilaktyka i leczenie zmian nowotworowych, w tym zwalczania niektórych postaci nowotworów jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych;

   – farmakologiczna i operacyjna terapia chorób gruczołów ślinowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych;

   – zabiegi na zatoce szczękowej;

   – leczenie bólu obszaru twarzoczaszki;

   – terapia ortopedyczna (złamania zębów, szczęk i żuchwy);

   – chirurgia periodontologiczna.

    Umów się na wizytę!

    Formularz pozwoli Ci zapisać się na konsultacje w naszym gabinecie.

    Odbudowa kości, podnoszenie zatoki – szczegóły zabiegu

    W kościach środkowej części ludzkiej twarzy znajdują się specyficzne jamy, wypełnione powietrzem. Są to właśnie zatoki, zwane inaczej przestrzeniami powietrznymi. Niektórzy Pacjenci, przed założeniem implantów w szczęce górnej, muszą poddać się zabiegowi odbudowywania kości dna zatoki szczękowej. Podnoszenie zatoki szczękowej przygotowuje podłoże kostne dla późniejszej implantacji, co daje większą szansę na uzyskanie stabilizacji pierwotnej i znacząco poprawia rokowanie.

    Jest to zabieg wymagający od lekarza niebywałej precyzji i nieprzeciętnie wysokich pokładów cierpliwości. Taka operacja musi być oczywiście poprzedzona badaniem przy pomocy tomografu komputerowego. Najlepsze efekty osiąga się, pracując z użyciem mikroskopu, tego samego, którego używa się też w innych gałęziach medycyny, na przykład w neurochirurgii. Duże powiększenie minimalizuje konieczność nacinania tkanek, co skutkuje szybszym procesem rekonwalescencji – tkanki po zabiegu szybciej się goją.

    Operację wykonuje się na kilka sposobów, stosując przy tym albo kość autogenną, albo materiał kościozastępczy. Można zdecydować się na technikę otwartą lub  technikę zamkniętą, zwana inaczej krestalną. Pierwszy sposób jest bardziej inwazyjny. Chirurg-stomatolog wywierca w kości otaczającej zatokę specjalny otwór, oddzielając równocześnie błonę śluzową przystającą do kości. Następnie w wolną przestrzeń wkłada materiał kostny (syntetyczny lub naturalny). Niewątpliwą zaletą tej techniki jest możliwość jednoczesnego wykonania implantacji – oszczędza się w ten sposób czas, a Pacjentowi stresu. Druga metoda (zamknięta) jest o wiele mniej inwazyjna. Chirurg stomatologiczny przewierca się delikatnie przez miejsce, w którym znajdowały się zęby, a następnie umieszcza kość wokół i powyżej tego miejsca, dopychając kość w dno zatoki szczękowej. Niestety ta technika, choć bardziej komfortowa dla Pacjenta, wymaga dużego nakładu czasu, a to może przełożyć się na większy koszt samego zabiegu. Dodatkowo wymaga ona wykorzystania specjalistycznego sprzętu i asysty innych specjalistów.

    Warto wiedzieć

    Przed takimi zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej jak implantacja, odbudowa kości, podniesienie zatoki szczękowej czy usunięcie zęba mądrości, warto wykonać tomografię. Jest ona szczególnie wskazana w skomplikowanych procedurach wymagających wyjątkowo dokładnej diagnostyki.

    Ważne jest również to, by podczas zabiegu lekarz miał możliwość korzystania ze specjalistycznych mikroskopów. Ich wykorzystanie może zmniejszyć inwazyjność procedur oraz eliminuje konieczność wykonywania dużych nacięć w tkance, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pacjentom.

    Po zabiegach chirurgicznych pacjenci bardzo często otrzymują zestawy okładów lodowych, odpowiednich leków oraz pełną informację dotyczącą dalszego postępowania i wizyt kontrolnych.

    Czy każdy dentysta może wykonywać operacje chirurgiczne?

    Warto pamiętać o tym, że nie każdy stomatolog jest uprawniony do wykonywania operacji z zakresu chirurgii stomatologicznej.

    Dzieje się tak dlatego, że chirurgia stomatologiczna, podobnie jak ortodoncja, to specjalizacja stomatologiczna, jaką należy uzyskać niezależnie od ukończonych studiów medycznych. Tylko wybrani dentyści, którzy zdecydowali się na zrobienie specjalizacji, mogą wykonywać ten trudny zawód.

    Operacjami w obszarze twarzoczaszki zajmują się w różnym stopniu chirurdzy szczękowo-twarzowi lub laryngologowie. Zakres ich działań jest zależny od kompetencji i doświadczenia.

    Nie we wszystkich gabinetach

    Z tego samego powodu, dla którego chirurgia stomatologiczna nie może być świadczona przez wszystkich dentystów, nie jest ona oferowana we wszystkich gabinetach dentystycznych.

    Wiele gabinetów w Polsce nie dysponuje odpowiednim zapleczem kadrowym oraz sprzętem do wykonywania poważnych operacji w obrębie jamy ustnej. W przypadku skomplikowanego problemu należy więc udać się do specjalistycznej poradni i upewnić się, że pracuje w niej dentysta-chirurg.

    Gabinet dentystyczny, który oferuje zabiegi chirurgiczne, powinien być wyposażony w specjalistyczne urządzenia do wykonywania tego typu czynności, m.in. w aparaty radiowizjograficzne, umożliwiające kontrolowanie wszystkich podejmowanych działań. Wskazane jest również, by w klinice dentystycznej znajdował się nowoczesny, precyzyjny tomograf komputerowy, pozwalający uzyskać pełen obraz tkanek pacjenta.

    Czasem pod narkozą

    Niekiedy dentyści muszą wykonywać dość nieprzyjemne dla Pacjenta zabiegi, takie jak na przykład nacinacie ropni, które powodują  stany zapalne jamy ustnej. Chwilowy dyskomfort podczas zabiegu jest jednak wynagradzany ulgą po zakończonym leczeniu – Pacjent odzyskuje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zastosowania znieczulenia różnego typu, by maksymalnie załagodzić ewentualny ból.

    Zarówno prosta ekstrakcja zęba (np. usuwanie ósemek), jak i wyjątkowo skomplikowane czynności związane np. z resekcją korzeni lub odbudową kości, mogą być niekomfortowe dla pacjenta. Istotne jest więc, by miał on możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego, z podawanego wziewnie podtlenku azotu lub nawet ze znieczulenia ogólnego, pod narkozą. Ta ostatnia metoda jest oferowana przez coraz większą liczbę gabinetów dentystycznych, szczególnie przez kliniki, którym szczególnie zależy na dobrym samopoczuciu pacjenta.

    Warto jednak brać pod uwagę, że taki typ, choć minimalizuje ból podczas zabiegu do minimum, może wiązać się z takimi samymi skutkami ubocznymi jak podczas tradycyjnych operacji na stole chirurgicznym w szpitalu – mogą więc występować na przykład zawroty głowy lub nudności. Taki rezultat utrzymuje się na szczęście przez zaledwie kilka godzin po zabiegu. Do wykonania narkozy konieczna jest obecność lekarza anestezjologa.

    Usuwanie ósemek – kiedy poddać się temu zabiegowi?

    Ekstrakcja tzw. zębów mądrości, czyli ostatnich zębów trzonowych, to jedna z najczęściej wykonywanych operacji w zakresie chirurgii stomatologicznej. Jest tak, ponieważ wiele dorosłych osób w wieku około 18-25 lat zmaga się z problemami, jakich przysparzają ósemki – ewolucyjnie nieprzydatne, choć wciąż pojawiające się w dorosłym organizmie kości, które często niszczą sąsiadujące zęby, wyrzynają się w niewłaściwym kierunku, tworzą nagłe stany zapalne w obrębie dziąseł itd.

    Najczęściej wynika to z faktu, że ludzka szczęka ze stulecia na stulecie zmniejsza się, redukując potencjalną przestrzeń do wzrostu tego najpóźniej pojawiającego się w naszym życiu zęba. Co więcej, to właśnie na ósemkach najczęściej gromadzi się próchnica – dzieje się tak, ponieważ rzadko docieramy szczoteczką do najgłębiej położonego w naszej jamie ustnej obszaru.

    Jednak nie każdy pełnoletni pacjent musi się obawiać ekstrakcji. Nierzadko zdarza się, że ósemki w ogólne nie wyrastają. Nawet jeśli na zdjęciu rentgenowskim dentysta dostrzeże zalążki zęba, to nie oznacza, że przebije on w najbliższym czasie dziąsło. Może być tak, że jego rozwój się zatrzyma i usuwanie ósemek w ogóle nie będzie nas dotyczyć. Stomatolodzy są też zdania, że w kolejnych pokoleniach pacjenci nie mają nawet zalążków ósemek.

    Ekstrakcja krok po kroku

    Jeśli jednak okaże się, że ekstrakcja jest konieczna, warto zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych etapów zabiegu.

    Najpierw wprowadza się w życie szczegółową diagnostykę. Na podstawie zdjęcia RTG dentysta jest w stanie ocenić, czy należy poddać ząb ekstrakcji tradycyjnej, czy jednak w grę wchodzi bardziej skomplikowana metoda chirurgiczna.

    W sytuacji gdy zapadnie decyzja o tym drugim sposobie wyrywania zęba, w pierwszym etapie następuje precyzyjne badanie tomografem komputerowym. Jego wynik pozwoli określić położenie zębów, ich odległość od ważnych nerwów oraz od zatok szczękowych.

    Właściwy zabieg wykonywany jest najczęściej pod mikroskopem, który umożliwia podjęcie delikatnych ruchów, a tym samym pozwala ochronić przylegające do zęba tkanki miękkie oraz kość.

    Najczęstsze powikłania po zabiegach chirurgii stomatologicznej

    Najczęstszą grupą powikłań pozabiegowych w chirurgii stomatologicznej są stany zapalne. To skutki uboczne występujące niezwykle często. Mogą być wywołane przez albo zjadliwe patogeny albo przez niewłaściwe przestrzeganie zasad higieny przez Pacjenta po zakończonej operacji. Zdarza się, że Pacjenci nie stosują się do zaleceń dentysty i  zaniedbują domową pielęgnację jamy ustnej lub nie przyjmują przypisanych środków medycznych.

    Niestety, równie często występują immunologiczne w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Konsekwencja tego może być występowanie infekcji, zarówno tych ogólnych, jak i miejscowych. Choć ryzyko jest niewielkie, ale zawsze należy liczyć się z taką ewentualnością.

    Czasami mogą również pojawiać się tzw. powikłania jatrogenne. Jatrogenia to działania lekarza zmierzające z założenia do poprawy stanu zdrowia Pacjenta. Błędy jatrogenne są więc błędami popełnionymi przez specjalistę podczas terapii medycznej. Powikłania, o których mowa, mogą wynikać między innymi z nieprawidłowego podania środka znieczulającego, zwichnięcia zębów, uszkodzenia igły iniekcyjnej, uszkodzenia kości lub tkanek miękkich lub przepchnięcia fragmentu zęba w obręb zatoki szczękowej. Konsekwencją tych błędów mogą być przewlekłe dolegliwości, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Nawet pozornie proste zabiegi, takie jak usuwanie ósemek mogą skutkować czasami infekcjami ogólnoustrojowymi, miejscowymi zapaleniami lub traumą i lękiem, która pozostanie z Pacjentem na długi czas, zniechęcając go do podjęcia leczenia stomatologicznego w przyszłości. Aby uniknąć tego typu problemów, najlepiej udać się do sprawdzonego i poleconego specjalisty, który podchodzi do wykonywanych działań w sposób profesjonalny, mając zawsze na uwadze komfort i zdrowie Pacjenta.

    Przede wszystkim profilaktyka

    Opisanym wyżej nieprzyjemnościom można w łatwy sposób zapobiegać. Wystarczy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i regularnie monitorować stan swojego uzębienia podczas kontroli dentystycznej. Zaleca się odwiedzać swojego dentystę raz na pół roku lub maksymalnie raz w roku. Podczas konsultacji lekarz może zasugerować odpowiednie leczenie w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Pamiętaj o tym, że wcześnie wykryta zmiana lub uszkodzenie stanu zęba lub dziąseł pozwala znacząco obniżyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań pozabiegowych, a w wielu przypadkach wystarczy prosty zabieg plombowania lub czyszczenia. To właśnie dlatego tak ogromne znaczenie ma profilaktyka i higiena jamy ustnej.

    Popularne wyszukania:
    cena implantów całej szczęki | usuwanie zęba wrocław | leczenie kanałowe zęba wrocław | implant zęba cena | rtg wrocław | leczenie pod mikroskopem wrocław | chirurgiczne usuwanie zęba wrocław | choroba okluzyjna leczenie | ile kosztuje wybielenie zebow | korony protetyczne wrocław

    Chirurgia stomatologiczna

    Cennik
    Usunięcie zęba
    od 250
    Chirurgiczne usunięcie zęba
    350-500
    Usunięcie zęba mądrości (ósemki)
    od 500
    Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego
    800-1400
    Ekstrakcja zęba mlecznego
    od 300
    Opatrunek PRF (dopłata do zabiegu)
    400
    Wycięcie kaptura dziąsłowego
    200
    Podcięcie wędzidełka
    350
    Plastyka wyrostka
    600
    Wydłużanie korony klinicznej
    od 500
    Kiretaż otwarty przy 1 zębie
    200
    Kiretaż zamknięty przy 1 zębie
    150
    Plastyka połączenia ustno­-zatokowego
    250
    Resekcja wierzchołka zęba
    od 500
    Hemisekcja korzenia
    od 500
    Nacięcie ropnia
    150

    Usługi

    sprawdź naszą ofertę

    Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

    Nasza oferta

    Stomatologia kompleksowa

    Implanty (implantologia)

    Protetyka

    Vector Paro leczenie chorób przyzębia

    Azento

    BlancOne® CLICK

    Zęby w jeden dzień

    Leczenie bezzębia

    Choroba okluzyjna

    Stomatologia dziecięcia

    Wybielanie

    Diagnostyka

    Stomatologia zachowawcza

    Endodoncja (leczenie kanałowe)

    Chirurgia stomatologiczna

    Ortodoncja

    Regeneris fibryna

    Regeneris Osocze

    Co możesz teraz zrobić?

    Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

    Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.