fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  WIDZIMY WIĘCEJ NIŻ INNI

  W Dental Corner stosujemy najnowocześniejsze programy cyfrowe do wykonywania zdjęć zębów techniką radiografii cyfrowej (obraz badanego obiektu uzyskuje się nie na kliszy rentgenowskiej lecz na monitorze komputera),  przy 9- krotnie mniejszej dawce promieniowania niż w przypadku konwencjonalnego zdjęcia RTG.

  Oprogramowanie cyfrowe podłączone do pantomogramu i pozostałych urządzeń radiologicznych jest dokładniejsze i pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora większej liczby szczegółów .W naszej klinice wiemy, że sukces w leczeniu stomatologicznym zależy od doświadczenia i wiedzy lekarza popartej nowoczesną diagnostyką.

  • pantomograficzne,
  • zębowe,
  • zatok szczękowych,
  • stawów skroniowo-żuchwowych

  Nowoczesne rozwiązania informatyczne umożliwiają oglądanie wykonanych wcześniej zdjęć bezpośrednio przy Pacjencie, podczas leczenia, pozwalają również na przetwarzanie obrazów do celów diagnostycznych i dokumentacyjnych.

  W trosce o naszych najmłodszych pacjentów informujemy, że badanie diagnostyczne RTG nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia dziecka, natomiast istotnym czynnikiem jest częstość wykonywanych badań. Zaleca się maksymalne ograniczenie wykonywanych badań radiologicznych oraz wykorzystanie najnowszych metod redukcji dawki. Nowoczesne aparaty rentgenowskie dysponują specjalnym oprogramowaniem umożliwiającym znaczną redukcję promieniowania przy zachowanej wysokiej jakości zdjęć. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci w naszej Klinice zalecamy radiowizjografię jako rutynowe badanie diagnostyczna, aparatura ta charakteryzuje się największym ograniczeniem szkodliwego promieniowania.

  Diagnostyka dentystyczna Wrocław

  Zdjęcie to pozwala na jednoczesne uwidocznienie całego uzębienia, kości szczęk oraz struktur sąsiednich na jednym zdjęciu. Pomimo tego, że wykazuje mniejszą dokładność niż zdjęcia pojedynczych zębów, pozwala na całościową ocenę stanu uzębienia,  użyteczność w procesie diagnostycznym, planowaniu leczenia i ocenie jego wyników.

  Pantomogram jest niezbędny do postawienia właściwej diagnozy. Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie oceniając np. stan zębów, kości, występowanie ognisk zapalnych, zęby zatrzymane (np. ósemki), zatoki szczękowe czy też choroby przyzębia.

  Badania rentgenowskie stawów skroniowo-żuchwowych są nieocenioną pomocą w diagnostyce schorzeń tych struktur organizmu. Stanowią one badania dodatkowe w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz ortodoncji, gdyż każda z tych dziedzin zajmuje się leczeniem chorób stawów skroniowo-żuchwowych, choć z innej perspektywy. Objawy chorobowe dotyczące stawów są często dyskretne i niejednoznaczne, zaś badanie radiologiczne może dostarczyć wielu informacji odnośnie przyczyny, lokalizacji i postaci nieprawidłowości.

  Nasz tomograf zapewnia pacjentowi poczucie  komfortu, umożliwiając rozluźnienie się podczas skanowania, a dodatkowo ogranicza jego poruszanie się, co korzystnie wpływa na jakość uzyskanych obrazów. NewTom dostarcza  lekarzowi i pacjentowi niespotykaną do tej pory wizualizację  informacji dotyczących anatomii czaszki. Rezultatem tego  jest lepsza diagnoza i planowanie zabiegu oraz większa  świadomość pacjenta w trakcie przeprowadzania leczenia. Skutkuje to lepszą współpracą pomiędzy lekarzem i pacjentem oraz łatwiejszą akceptacją konieczności wykonania zaproponowanego zabiegu.

   

  Skaner wewnątrzustny

  To najnowsza zdobycz technologii wykorzystywana w nowoczesnej stomatologii. Dzięki temu urządzeniu, które wykorzystywane jest każdego dnia w naszej klinice, możemy uniknąć pobierania wycisków zębów np. w celu wykonania koron i mostów porcelanowych, licówek czy prac protetycznych.Wielu pacjentom, którzy mieli do czynienia z masą wyciskową, proces ten kojarzy się z nieprzyjemnymi doznaniami. Zdarza się, że masa wyciskowa powoduje, że pacjent musi oczyścić jamę ustną z resztek masy, a nawet wywołuje odruch wymiotny. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych zastosowanie skanera wewnątrzustnego pozwala wyeliminować ten proces a wycisk jest pobierany komputerowo. Dodatkowo czas trwania całego zabiegu jest skrócony przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pacjenta.Niewątpliwą zaletą tego narzędzia są uzyskiwane wyniki pozwalające na zwiększenie jakości wykonywanych prac protetycznych licówek, mostów, koron i protez zębowych. Dzięki dokładnemu oszacowaniu stanu jamy ustnej pacjenta, laboratorium protetyczne wykonuje dokładnie dopasowane prace protetyczne. Szczelnie dopasowana korona, most czy proteza zębowa zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy.

  Popularne wyszukania:
  protetyka co to | koszt leczenia kanałowego zęba | ekwilibracja | koszt wybielania zębów | implanty stomatologiczne | implanty zębów cała szczęka cena wrocław | chirurgiczne usuwanie ósemek cena | regeneris opinie | usunięcie ósemki wrocław | protetyka wrocław

  Diagnostyka RTG

  Cennik
  zdjęcie RTG małoobrazkowe
  30
  zdjęcie pantomograficzne
  90
  zdjęcie cefalometryczne
  90
  Tomografia komputerowa (płyta CD z badaniem dla pacjenta)
  350
  Pre-skan diagnostyczny
  200

  Usługi

  sprawdź naszą ofertę

  Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Nasza oferta

  Stomatologia kompleksowa

  Implanty (implantologia)

  Protetyka

  Vector Paro leczenie chorób przyzębia

  Azento

  BlancOne® CLICK

  Zęby w jeden dzień

  Leczenie bezzębia

  Choroba okluzyjna

  Stomatologia dziecięcia

  Wybielanie

  Diagnostyka

  Stomatologia zachowawcza

  Endodoncja (leczenie kanałowe)

  Chirurgia stomatologiczna

  Ortodoncja

  Regeneris fibryna

  Regeneris Osocze

  Co możesz teraz zrobić?

  Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

  Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.