fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  Ciesz się pięknym uśmiechem

  Proces wybielania zębów w Dental Corner poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania. Wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna w celu porównania efektów przed i po wybielaniu.

  Zabieg trwa ok. 1 godz. Użycie niskiej temperatury, zimnego światła, redukuje podrażnienie nerwów. Beyond jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych.System ten jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielenia zębów z obecnie dostępnych na rynku.

  • usunąć kamień z dziąseł i zębów
  • powstrzymać się od palenia papierosów przez 72 godz.
  • nie pić napojów barwiących szkliwo (kawa, herbata, wino, soki owocowe) przez ok. 7 dni
  • zastosować tzw. „białą dietę” (nabiał,ryby, ryż)

  Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała, przemijająca nadwrażliwość szkliwa.

  Wybielanie metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, pod kontrolą lekarza stomatologa . Wybielanie, w zależności od stężenia preparatu, może być nocne lub dzienne.

  • pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;
  • lekarz po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent otrzymuję żel do wybielania oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do 14 dni. W przypadku przebarwień poantybiotykowych czas kuracji może przedłużyć się do 3 tygodni.

  Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym , liczba wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe. Wybielanie wewnętrzne stosowane jest również u pacjentów u których doszło do przebarwienia części korzeniowej zęba w okolicy przyszyjkowej co uniemożliwiało wykonanie h koron porcelanowych szczególnie w odcinku przednim. Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

  Podczas zabiegu wybielania istnieje możliwość relaksu podczas samego zabiegu. Nowością w  Dental Corner są okulary wideo, dzięki którym możemy zaproponować Państwu oglądanie filmów oraz koncertów lub słuchanie relaksującej muzyki.

  Dlaczego zęby tracą kolor?

  Za kolor zębów odpowiada wiele czynników, m.in. wiek. Wraz z upływem czasu szkliwo staje się coraz cieńsze i zaczyna prześwitywać, a znajdująca się pod spodem żółta zębina coraz bardziej się uwidacznia. Problemem są również mikropęknięcia szkliwa, w których gromadzą się osad i barwniki. Brak należytej profilaktyki powoduje, że zęby robią się matowe. Przebarwienia mogą mieć charakter wewnętrzny (np. spowodowany stosowaniem leków) oraz zewnętrzny (na skutek erozji szkliwa poprzez urazy lub bruksizm, czyli zgrzytanie zębami).

  Wybielanie zębów

  Istotnym elementem wpływającym na odcień uzębienia jest również genetyka. Naturalne zęby mogą mieć barwę kości słoniowej. Zdarzają się również odcienie zielonkawo-szare lub żółtawe. Każdy rodzi się z określoną grubością i przeziernością szkliwa, która zmienia się wraz z wiekiem. Prawidłowa diagnoza pozwala na dobranie odpowiedniego sposobu na wybielanie zębów. Kiedyś uważało się, że przebarwienia spowodowane czynnikami wewnętrznymi są trudne do usunięcia, jednak współczesna stomatologia estetyczna stwarza ogromne możliwości. Bardzo szybko można zobaczyć rezultaty prowadzonych kuracji.

  Co wpływa na efekty zabiegów wybielających?

  Metody wybielania dobiera się indywidulanie w zależności od przyczyn i rodzaju przebarwień, a efekty uzyskuje się w różnym czasie. U nastolatków różnicę w odcieniu zębów widać już na pierwszej wizycie. U osób powyżej trzydziestego i czterdziestego roku życia jedna sesja wybielająca z reguły nie wystarcza. Jest to spowodowane zmianami w strukturze zębów. Na powodzenie kuracji wpływa także stopień mineralizacji szkliwa. Pacjenci, którzy dbają o profilaktykę i korzystają z zabiegów fluoryzacji, są bardziej podatni na zmianę odcienia zębów. Nie bez znaczenia są również nawyki żywieniowe. Zmiany powstałe na skutek częstego picia wina lub kawy prowadzą do erozji szkliwa, zwiększając jego przezierność, co wydłuża czas wybielania. Problemy pojawiają się również u osób, które palą papierosy lub przyjmują preparaty z zawartością tetracykliny. Stąd też zanim zdecydujesz się na wybielanie zębów we Wrocławiu, musisz powiedzieć lekarzowi, jakie przyjmujesz leki i czy chorujesz przewlekle.

  Nie działaj bez konsultacji z lekarzem

  Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które umożliwiają wybielanie we własnym zakresie. Pacjenci mogą zaopatrzyć się w pasty, lakiery, żele. Artykuły te zawierają w swoim składzie enzymy i substancję aktywną – najczęściej w postaci nadtlenku wodoru w dopuszczalnym przez Unię Europejską stężeniu, które nie przekracza 0,1%. Producenci zapewniają, że stosowanie ogólnodostępnych artykułów rozjaśnia zęby nawet o dwa tony, a efekty utrzymują się do 3 tygodni. Ze względu na relatywnie niską cenę, na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej pacjentów. Niestety, nie jest to dobry pomysł. Działania mogą okazać się nie tylko mało efektywne, ale również niebezpieczne dla zdrowia, a ich rezultaty bywają dyskusyjne. Zbyt częste stosowanie preparatów zwiększa przezierność szkliwa. Poza tym trzeba dobrać produkty dostosowane do aktualnego stanu zdrowia i wieku. Złym pomysłem jest także zamawianie towarów przez internet. Bardzo często można spotkać tam artykuły, które nie powinny być dopuszczone do sprzedaży.

  Dentyści alarmują, że stosowanie preparatów wybielających bez konsultacji prowadzi do nadwrażliwości zębów, trwałego uszkodzenia szkliwa, podrażnień dziąseł. W skrajnych sytuacjach powoduje zapalenie miazgi lub martwicę zęba. Zbyt częste wybielanie sprzyja rozwojowi próchnicy i paradontozy, co w połączeniu z brakiem regularnych wizyt kontrolnych może okazać się bardzo szkodliwe. Aby cieszyć się długotrwałym rezultatem, konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, np. we Wrocławiu. Zabiegi wybielające muszą być nadzorowane przez specjalistę, który nie tylko określi przeciwwskazania, ale również oceni stan zębów i dobierze optymalną metodę.

  Czy naturalne sposoby wybielania zębów są skuteczne?

  Wybielanie to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych.  Już w starożytności wykorzystywano naturalne składniki w celu poprawy koloru uzębienia. Najczęściej stosowano zioła, przyprawy. W XVII wieku piłowano zęby i nakładano na nie kwasek cytrynowy. Wprawdzie rezultat był widoczny niemal natychmiast, jednak erozja szkliwa przyczyniała się do rozwoju próchnicy i prowadziła do nieodwracalnych zmian. W XIX wieku odkryto, że niektóre substancje chemiczne, np. fluorek sodu, mają właściwości wybielające. Obecnie coraz więcej osób wykorzystuje sposoby znane z medycyny ludowej. Niestety, takie eksperymentowanie wiąże się z negatywnymi konsekwencjami, np. soda oczyszczona lub cytryna mogą zaburzać strukturę zęba i prowadzić do nieodwracalnych zmian.

  Warto jednak zadbać o zdrową dietę, bogatą w witaminy i minerały wzmacniające kości. Niektóre owoce i warzywa lekko rozjaśniają szkliwo. Dobrze działają m.in. truskawki zawierające kwas jabłkowy. Można sięgnąć również po pomarańcze z kwasem cytrynowym oraz orzechy pomagające w eliminacji kamienia nazębnego.

  Nie bez znaczenia są również przetwory mleczne, które w swoim składzie posiadają wapń – pierwiastek wzmacnia i chroni zębinę, zapewniając piękny uśmiech. W codziennym menu powinny znaleźć się również przyprawy o właściwościach antybakteryjnych, np. kurkuma. Należy jednak pamiętać, że prawidłowe odżywianie to jeden z elementów profilaktyki, którego nie można traktować jako alternatywną kurację wybielającą.

  Substancje aktywne w środkach wybielających

  W środkach wybielających najczęściej zawarty jest nadtlenek wodoru lub karbamidu, który utlenia barwniki gromadzące się na zębach, skutecznie wybielając szkliwo. W gabinetach dentystycznych stosuje się preparaty o wyższym stężeniu substancji aktywnych. Nadtlenku karbamidu używa się przede wszystkim do wybielania nakładkowego.  Jego działanie jest wolniejsze, gdyż składnik pod wpływem kontaktu ze środowiskiem jamy ustnej stopniowo uwalnia nadtlenek wodoru i utlenia przebarwianie zlokalizowane w zębinie. W metodzie z wykorzystaniem lampy Beyond stosuje się żele z nadtlenkiem wodoru – zabiegi są bezpieczne, ale pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej ochrony dziąseł specjalną żywicą. Nieodpowiednie przeprowadzenie prac dentystycznych może powodować efekty uboczne w postaci podrażnienia dziąseł. Aby mieć pewność, ze wszystko pójdzie prawidłowo, warto zdecydować się na wybielanie we Wrocławiu – nasz gabinet cieszy się bardzo dobrą renomą.

  Wybielanie a materiały wypełniające

  Wybielanie jest skuteczne w przypadku naturalnych zębów, natomiast wypełniania ceramiczne oraz na bazie żywic kompozytowych nie zmieniają koloru – nadtlenek wodoru lub karbamidu działa na nie obojętnie. Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz musi sprawdzić, w jakim stanie są elementy protetyczne – jeśli są uszkodzone, należy je uszczelnić. Kuracja wybielająca metodą nakładkową trwa około 3 tygodni, choć jest to kwestia indywidualna. Jeśli kolor wypełnień będzie znacząco odbiegał od odcienia szkliwa, konieczna może się okazać wymiana uzupełnień stomatologicznych, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt estetyczny. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami, a ponadto może wpłynąć na strukturę szkliwa. Z tego powodu zdarza się, że dentysta odradza wybielanie ze względu na licznie występujące plomby.

  Jakie efekty można uzyskać?

  Trzeba zdać sobie sprawę, że wybielanie nie zapewni śnieżnobiałych zębów. Kuracja umożliwia pozbycie się żółtawych lub szarych przebarwień i zmianę w odcieniu szkliwa od 5 do 15 tonów w skali VITA. Rezultat, w dużej mierze, zależy od genetyki, wyjściowego koloru uzębienia oraz wieku. Doświadczony lekarz jest w stanie przewidzieć efekt wybielenia zębów we Wrocławiu i przedstawić pacjentom oczekiwane wyniki, posługując się standardowym kolornikiem Vita Classic Shade Guide. Skala Vita jest stosowana na całym świecie – przedstawia 16 odcieni uszeregowanych od najjaśniejszych do najciemniejszych.

  Aby uzyskać hollywoodzki uśmiech, można zdecydować się na założenie licówek. To rozwiązanie popularne zwłaszcza wśród celebrytów. Porcelanowe nakładki przykrywają uzębienie, poprawiając jego kształt i kolor. Skutecznie maskują wszelkie niedoskonałości, np. diastemę. Licówki powinny być dopasowane do rysów twarzy i wykonywane na indywidualne zamówienie. Ich zakładanie przebiega w kilku etapach. Najpierw wykonuje się wyciski, tworząc na ich podstawie modele protetyczne. Następnie stomatolog przystępuje do mocowania materiału. Zaletą licówek jest trwałość. W porównaniu z tradycyjnym wybielaniem zębów, nie wykonuje się zabiegów przypominających – elementy protetyczne przytwierdzone są na stałe. Nie trzeba także uważać na dietę, gdyż porcelana nie przebarwia się. To idealny wariant dla palaczy lub smakoszy kawy.

  Jak długo utrzymuje się rezultat?

  Kurację wybielającą należy powtarzać średnio raz na dwa lata. Sporo zależy od stosowanej diety, a także higieny zębów. Unikanie napojów i potraw barwiących szkliwo – np. jagód, wiśni, borówek, wina, kawy – przedłuża czas potrzebny do kolejnego wybielania. Zaleca się również wykonywanie tzw. zabiegów przypominających, które umożliwią utrwalenie efektu. Kwestie te należy jednak ustalić indywidualnie ze stomatologiem. Warto zaopatrzyć się także w specjalistyczne pasty i preparaty do higieny jamy ustnej. Zaleca się również odstawienie papierosów. Niezbędna jest także regularna kontrola. Dentystę należy odwiedzać przynajmniej raz na pół roku, aby na bieżąco eliminować zmiany chorobowe w zębach, które mogą przyczyniać się do powstawania przebarwień.

  Ile kosztuje wybielanie?

  Cena wybielania zębów jest zależna od zastosowanej metody. W przypadku używania szyn nakładkowych, ze specjalnie dopasowanym preparatem, koszt kuracji wynosi około 700 złotych. Utrwalenie, które zaleca się przeprowadzić do 6 miesięcy od ustabilizowania koloru szkliwa, wiąże się z opłatą rzędu 500 złotych. Z kolei prace w obrębie martwego zęba wynoszą 200 złotych. Najdroższe są zabiegi z wykorzystaniem lampy Beyond, które kosztują 1000 złotych. Jeśli zdecydujesz się na licówki porcelanowe, powinieneś być przygotowany na sumę 1300 złotych za jeden ząb.

  Choć cena za wybielenie zębów jest stosunkowo wysoka, warto zdecydować się na kurację. Zmiana koloru to nie tylko kwestia estetyki. Piękny uśmiech przekłada się na pewność siebie oraz wpływa na wygląd i dobre samopoczucie. To sprawia, że lepiej odnajdujesz się w życiu prywatnym i zawodowym, szybciej nawiązujesz kontakty i radzisz sobie w trudnych momentach. Białe i zadbane zęby to swego rodzaju wizytówka, dlatego warto o nie zadbać.

  Efekty uboczne wybielania

  Zabiegi wybielające należą do jednych z bezpieczniejszych, zwłaszcza jeśli wykonuje je doświadczony dentysta. Ich stosowanie może jednak spowodować nieprzyjemne odczucia – pacjenci często skarżą się na nadwrażliwość na bodźce termiczne, występująca w trakcie kuracji lub tuż po jej zakończeniu. To normalne zjawisko, które z reguły przechodzi samoistnie. Może mieć różny stopień nasilenia. W większości przypadków jest to niewielki dyskomfort, ale zdarzają się osoby, które bardzo cierpią z powodu dolegliwości bólowych. Wówczas podaje im się odpowiednie leki lub wykonuje fluoryzację.

  Problemem mogą być również podrażnione dziąsła. Zjawisko to najczęściej dotyczy wybielania nakładkowego stosowanego w domu. Jest spowodowane aplikowaniem zbyt dużej ilości żelu. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko – lekarze z reguły dokładnie instruują pacjentów. W przypadku, gdy aktywne substancje będą zalegały na dziąsłach kilka godzin, może dojść do oparzeń. Wówczas należy przerwać cykl wybielający na dzień lub dwa, a kiedy wszystko wróci do normy kontynuować kurację.

  Przeciwwskazania do zabiegów

  Na zabiegi wybielające nie powinny decydować się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wprawdzie nie stwierdzono wyraźnych przeciwwskazań, ale brakuje badań potwierdzających bezpieczeństwo tego typu kuracji. Z tego względu zaleca się odczekać i zgłosić do gabinetu po urodzeniu dziecka. Warto jednak zadbać o zęby (zwłaszcza w ciąży). Właściwa profilaktyka pozwala skutecznie eliminować osad i pojawiające się przebarwienia.

  Z wybielania we Wrocławiu powinny również zrezygnować osoby, u których stwierdzono uczulenie na nadtlenek wodoru lub karbamidu. Terapii nie przeprowadza się także u pacjentów z mocno zniszczonym szkliwem i z głębokimi pęknięciami w strukturze zębów. Przeciwwskazaniem może być również wiek. Zabiegów nie wykonuje się u młodzieży poniżej szesnastego roku życia. Lekarz może odmówić realizacji usługi w przypadku osób ze zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi, takimi jak: Parkinson, epilepsja, cukrzyca, nowotwory.

  Leczenie ubytków a wybielanie

  Zanim dentysta podejmie się wybielania, musi zbadać zęby i dziąsła. Stany zapalne, afty, nadżerki, owrzodzenia, nadmierna nadwrażliwość – to przyczyny, z powodu których lekarz może odmówić wykonania usługi.  W przypadku stwierdzenia próchnicy należy zabezpieczyć ubytki tymczasowym wypełnieniem, a dopiero później rozpocząć wybielanie. Po ostatecznym ustabilizowaniu się koloru można zająć się zakładaniem plomb. Taka kolejność jest niezwykle istotna, gdyż kompozyty są odporne na działanie aktywnych substancji zawartych w żelach wybielających. Stąd należy je nakładać na końcu, by dopasować ich odcień do pozostałych zębów.

  Zadbaj o profilaktykę

  Ważna jest także właściwa higiena jamy ustnej i bieżące pozbywanie się osadu ze szkliwa. Zaleca się zmianę akcesoriów do mycia zębów przynajmniej raz na trzy miesiące. Można również zaopatrzyć się w szczoteczki wyposażone w gumowe wypustki polerujące. Należy również odpowiednio dobrać pasty do mycia zębów – warto skonsultować się w tej sprawie ze stomatologiem, który doradzi optymalny produkt. Dobrze jest płukać zęby specjalnymi płynami o działaniu antybakteryjnym i antyseptycznym, a także stosować nici dentystyczne.

  Profilaktyka jest niezwykle istotna, gdyż zapobiega powstawaniu ubytków, w których najczęściej gromadzą się barwniki z kawy, wina i innych produktów. Jeśli chcesz cieszyć się białymi zębami, nie zaniedbuj wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Warto również korzystać z zabiegów wzmacniających, np. fluoryzacji, która chroni szkliwo przed działaniem kwasów i bakterii. Jej wykonanie zaleca się raz na pół roku. Dotyczy to zwłaszcza osób z tendencją do próchnicy.

  Chcesz skorzystać z profesjonalnych usług dentystycznych? Zapraszamy do naszego centrum stomatologicznego mieszczącego się pod adresem: Bezpieczna 2, Wrocław. Do lekarza można umówić się osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej. Pacjenci doceniają nas możliwość zapisu w różnych godzinach – nasza placówka czynna jest w dni robocze od 9:00 do 20:30. Przyjmujemy także w soboty do godz. 14:00. Jeśli mają Państwo pytania, z przyjemnością udzielimy na nie odpowiedzi. Współpracujemy z doświadczony personelem, który dba o nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, regularnie uczestnicząc w sympozjach konferencjach oraz poznając nowoczesne metody leczenia. Dysonujemy również zaawansowanymi urządzaniami umożliwiającymi precyzyjne wykonanie zabiegów. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

  Popularne wyszukania:
  paradonta wrocław | okluzja zębów | chirurg stomatologiczny wrocław | leczenie kanałowe pod mikroskopem wrocław cena | ortodonci wrocław | protetyka co to jest | proteza na implantach w jeden dzień cena | implantolog wrocław | chirurgiczne usuwanie ósemek cena | implanty wrocław cena

  Usługi

  sprawdź naszą ofertę

  Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Nasza oferta

  Stomatologia kompleksowa

  Implanty (implantologia)

  Protetyka

  Vector Paro leczenie chorób przyzębia

  Azento

  BlancOne® CLICK

  Zęby w jeden dzień

  Leczenie bezzębia

  Choroba okluzyjna

  Stomatologia dziecięcia

  Wybielanie

  Diagnostyka

  Stomatologia zachowawcza

  Endodoncja (leczenie kanałowe)

  Chirurgia stomatologiczna

  Ortodoncja

  Regeneris fibryna

  Regeneris Osocze

  Co możesz teraz zrobić?

  Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

  Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.