71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Ciesz się pięknym uśmiechem

Proces wybielania zębów w Dental Corner poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania. Wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna w celu porównania efektów przed i po wybielaniu.

Zabieg trwa ok. 1 godz. Użycie niskiej temperatury, zimnego światła, redukuje podrażnienie nerwów. Beyond jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych.System ten jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielenia zębów z obecnie dostępnych na rynku.

  • usunąć kamień z dziąseł i zębów
  • powstrzymać się od palenia papierosów przez 72 godz.
  • nie pić napojów barwiących szkliwo (kawa, herbata, wino, soki owocowe) przez ok. 7 dni
  • zastosować tzw. „białą dietę” (nabiał,ryby, ryż)

Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała, przemijająca nadwrażliwość szkliwa.

Wybielanie metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, pod kontrolą lekarza stomatologa . Wybielanie, w zależności od stężenia preparatu, może być nocne lub dzienne.

  • pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;
  • lekarz po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent otrzymuję żel do wybielania oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do 14 dni. W przypadku przebarwień poantybiotykowych czas kuracji może przedłużyć się do 3 tygodni.

Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym , liczba wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe. Wybielanie wewnętrzne stosowane jest również u pacjentów u których doszło do przebarwienia części korzeniowej zęba w okolicy przyszyjkowej co uniemożliwiało wykonanie h koron porcelanowych szczególnie w odcinku przednim. Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

Podczas zabiegu wybielania istnieje możliwość relaksu podczas samego zabiegu.Nowością w  Dental Corner są okulary wideo, dzięki którym możemy zaproponować Państwu oglądanie filmów oraz koncertów lub słuchanie relaksującej muzyki.

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Implanty (implantologia)

Protetyka

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka RTG

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.