71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Jeśli jeszcze nigdy nie byliście ze swoją pociechą u dentysty, ważny krok przed Wami.  Czas przełamać strach i niepewność i zadbać o to by maluch polubił wizyty u stomatologa. Klinika Dental Corner organizuje bezpłatne wizyty adaptacyjne dla najmłodszych i ich rodziców. Wizyta adaptacyjna to nic innego jak miła rozmowa połączona z dobrą zabawą, z tą różnicą, że odbywa się ona w gabinecie stomatologicznym.

Pierwsze takie spotkanie zorganizujcie już, kiedy dziecku pojawią się pierwsze ząbki, czyli zanim maluch skończy rok. Może dla niektórych wydawać się to zbyt szybko. Nasze doświadczenie pokazuje jednak coś zupełnie innego. Dzieci, które regularnie chodzą na przeglądy, zawsze przychodzą uśmiechnięte i bez obaw otwierają buzie. To znak, że mają do nas zaufanie – to najcenniejsze, wspólnie z rodzicami na to pracujemy  od samego początku- mówi dr Monika Goszczyńska.

Na dzień dzisiejszy, w naszym kraju  z tego typu wizyt, podczas których dziecko poznaje gabinet, lekarzy, sprzęt – korzysta niewielu rodziców, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych na pierwszą wizytę z dzieckiem wielu rodziców wybiera się już, kiedy  kończy ono pierwszy rok życia. Te spotkania są bardzo ważne, w przyszłości mogą one uchronić malucha przed dentofobią i lękiem przed nieznanym.

Wizyta adaptacyjna to nic innego jak przygotowanie dziecka do kolejnych wizyt u stomatologa, często też i dalszego leczenia. To pierwszy kontakt dziecka z dentystą. Maluch poznaje lekarza i personel, nabiera zaufania. „Na takiej wizycie  pokazujemy naszemu małemu pacjentowi dziwne kosmiczne urządzenia,  on sam może na moment poczuć się jak lekarz stomatolog, bawi się i leczy zęby misiowi, smokom i lalkom.

„Podczas takiej wizyty wyjaśniam dziecku co będzie się działo, w najprostszy sposób, jego językiem, chcę w nim wzbudzić ciekawość. Nie ma wierteł są bzyczki i śmigiełka, znieczulenie to magicy, więcej jednak naszych zaklęć nie zdradzę” – mówi dr Monika Goszczyńska.

Na bezpłatną, pierwszą wizytę adaptacyjną można się zapisać dzwoniąc do Dental Corner  tel. (071) 352 63 54

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.