fbpx

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

  Odkładająca się płytka nazębna, kamień i osady to Twój problem? Zwalcz przyczyny chorób przyzębia za pomocą zabiegu Vector Paro

  Zauważyłeś u siebie odkładającą się płytkę lub kamień nazębny? Bolą Cię dziąsła? A może na Twoich zębach pojawił się nieestetyczny osad? Nie zwlekaj i koniecznie udaj się do dentysty. Dzięki temu unikniesz wielu przykrych dolegliwości związanych z chorobami przyzębia.

  Nieodpowiednia higiena przyczynia się powstawania płytki nazębnej. Tworzą ją resztki jedzenia oraz bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Pozostałości po jedzeniu stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł. Z czasem płytka twardnieje i zamienia się w kamień, którego nie można usunąć zwykłą szczoteczką do zębów.

  W konsekwencji płytka nazębna przemieszcza się w kierunku korzeni zębów. Dziąsła się odsuwają, a w ich miejscu pojawiają się kieszonki. Nieleczona infekcja niszczy żuchwę oraz zęby, co prowadzi do ich utraty.

  Możesz temu wszystkiemu zapobiec, wystarczy, że wcześniej zareagujesz i umówisz się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dzięki nowoczesnym technologiom przywrócisz zdrowie w jamie ustnej i będziesz się cieszyć pięknym uśmiechem.

  Vector Paro tajna broń w walce z osadami, płytką nazębną i chorobami przyzębia

  Vector Paro to specjalistyczne urządzenie, które służy do leczenia chorób przyzębia za pomocą ultradźwięków. Bezwibracyjna terapia vectorowa perfekcyjnie usuwa wszelkie osady znajdujące się w trudnodostępnych miejscach. Bezbolesna metoda umożliwia normalne funkcjonowanie zaraz po zabiegu. Nie powoduje dyskomfortu, dzięki czemu można bez żadnych obaw delektować się ulubionymi potrawami.

  Sprzęt tego typu wykorzystuje się również podczas zabiegu biozgodnego Hydroksyapatytu fluidu. Jest to kluczowy budulec zębów. Impregnuje ujścia kanalików zębinowych oraz całą powierzchnię korzenia. Dzięki niemu zęby stają się bardziej odporne na działanie czynników powodujących demineralizację.

  Leczenie za pomocą Vector Paro doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów, którzy mają stałe odbudowe protetyczne, takie jak korony czy mostki. Instrument nie rysuje porcelany ani implantów. Mikrokońcówki ułatwiają czyszczenie kieszonek znajdujących się przy implancie. Z tego powodu terapię poleca się osobom cierpiącym na periimpantitis, czyli zakażenie przyzębia, które tworzy się przy implantach.

  Na czym polega leczenie za pomocą Vector Paro?

  Technologia Vector Paro skutecznie usuwa złogi pojawiające się na zębach, cemencie korzeniowym, a także implantach czy uzupełnieniach protetycznych. Metoda gwarantuje 100% bezpieczeństwa, gdyż nie uszkadza tkanek miękkich. Zapewnia precyzyjne usunięcie płytki nazębnej i osadów. Doskonale sprawdza się w leczeniu wielu dolegliwości przyzębia.

  Podczas zabiegu stosuje się zawiesinę na bazie fluidu polerującego. Jest ona dodatkowo wzmocniona o działania hydroksykapatytu. Takie połączenie skutecznie zwalcza szkodliwą florę bakteryjną, zapobiega namnażaniu się płytki nazębnej oraz powstawaniu parodontozy.

  Cząsteczki fluidu nie powodują żadnych uszkodzeń. Terapia vectorowa trwa ok. 1-1,5h. Po zakończeniu zabiegu pacjenci wracają do swych obowiązków. W razie potrzeby lekarz ustala indywidualnie częstość wykonywania zabiegu.

  Vector Paro kontra tradycyjne narzędzia dentystyczne i parodontoza

  Vector Paro, nowoczesne urządzenie niemieckiej firmy Dürr Dental, to doskonała alternatywa dla klasycznych narzędzi ręcznych wykorzystywanych w tradycyjnych gabinetach stomatologicznych. Używane dotąd instrumenty nie spełniały należycie swej funkcji ze względu na występowanie licznych wibracji. Końcówki urządzeń poruszały się po torze eliptycznym lub zbliżonym do linii prostej, co prowadziło do uszkodzenia tkanek miękkich oraz cementu korzeniowego.

  Terapia vectorowa to leczenie bezwibracyjne. Skutecznie eliminuje ból i chroni uzębienie. Doskonale zwalcza przyczyny powstawania paradontozy. Energia ultradźwiękowa jest odchylana w kierunku liniowym. Dzięki temu instrumenty są przesuwane równolegle do powierzchni leczonych korzeni zębowych.

  Vector Paro co można nim leczyć?

  Specjalistyczny sprzęt znajduje się w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Z jego pomocą wizyta u dentysty staje się przyjemniejsza. Nie kojarzy się już z dyskomfortem czy bólem. Jeśli do tej pory unikałeś dentysty, czas to zmienić. Vector Paro umożliwia:

  • niechirurgiczne leczenie stanów zapalnych przyzębia;
  • higienizacyjne zabiegi pooperacyjne;
  • leczenie i profilaktyka perimplantitis;
  • rozbicie biofilmu poddziąsłowego przed implantacją i przed leczeniem  protetycznym;
  • znoszenie nadwrażliwości;
  • zniesienie nadwrażliwości przez impregnację i osadzanie się związków wapnia w ujściach odsłoniętych kanalików zębinowych;
  • usunięcie osadu;
  • zneutralizowanie nadwrażliwości pozabiegowej;
  • polerowanie powierzchni zębów.

  Od teraz Twoje zęby staną się mocne i zdrowe, a Ty będziesz cieszył się nienagannym stanem jamy ustnej przez długi czas. Efekty leczenia utrzymują się na dłużej, jeśli zadbasz o odpowiednio zbilansowaną dietę, a także właściwą higienę jamy ustnej.

  Jeżeli szukasz dentysty, który wyleczy Twoje zęby bezboleśnie, umów się na wizytę w naszym gabinecie już dziś.

  Usługi

  sprawdź naszą ofertę

  Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Nasza oferta

  Stomatologia kompleksowa

  Implanty (implantologia)

  Protetyka

  Vector Paro leczenie chorób przyzębia

  Azento

  BlancOne® CLICK

  Zęby w jeden dzień

  Leczenie bezzębia

  Choroba okluzyjna

  Stomatologia dziecięcia

  Wybielanie

  Diagnostyka

  Stomatologia zachowawcza

  Endodoncja (leczenie kanałowe)

  Chirurgia stomatologiczna

  Ortodoncja

  Regeneris fibryna

  Regeneris Osocze

  Co możesz teraz zrobić?

  Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

  Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.