71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Piękny uśmiech to jedna z najbardziej pożądanych w dzisiejszych czasach cech. Aby go uzyskać w wielu przypadkach niezbędne jest aby opiekował się nami dobry ortodonta. W mieście Wrocław powstało profesjonalne centrum stomatologiczne Dental Corner, które w przystępnej dla każdego cenie jest w stanie zadbać o nasze zęby pod względem ortodontycznym i nie tylko.

Proste, równo ustawione zęby są wyznacznikiem atrakcyjności uśmiechu. To z kolei atut zarówno w relacjach zawodowych, jak i prywatnych. Gdy nie musimy krępować się stanem naszego uzębienia zyskujemy niezwykły komfort i pewność siebie.

Wady zgryzu to nie tylko problemy natury estetycznej, lecz także w wielu przypadkach przyczyna rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Z powodu nieprawidłowego rozmieszczenia zębów może dochodzić do ich nadmiernego ścierania, problemów z przeżuwaniem

32_js__93421

Nasz lekarz ortodonta dokona wszelkich starań aby przedstawić Ci najlepszą diagnozę Twojego zgryzu. (Wrocław ul. Bezpieczna 2)
Podczas leczenia ortodontycznego wykorzystywane są różnego rodzaju aparaty ortodontyczne, zdejmowane alignery np. invisalign, clear aligner lub aparaty stałe.
Leczenie ortodontyczne konieczne jest często przed rozpoczęciem leczenia implantologiczno-protetycznego. Dzięki kompleksowemu podejściu do leczenia stomatologicznego możliwe jest zapewnienie satysfakcjonujących i trwałych efektów.

Mimo że uzębienie mleczne nie wymaga leczenie ortodontycznego, wizyty u lekarza ortodonty powinno się rozpocząć już w trzecim roku życia dziecka. Już w tym wieku ortodonta może zbadać zgryz oraz nastawienie łuków zębowych, które mają bardzo duże znaczenie w późniejszym rozwijaniu się uzębienia dziecka.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą, który najpierw dokładnie bada stan uzębienia pacjenta, a następnie informuje, jaki problem ortodontyczny u niego występuje. Precyzyjna diagnostyka wiąże się z wykonaniem zdjęć cyfrowych i rentgenowskich oraz pobraniem wycisków zębów w celu wykonania modeli diagnostycznych.

Konsultacja pozwala uzyskać cenne informacje, m.in. dowiesz się, czy masz wadę zgryzu, a jeśli tak, to jakiego rodzaju. Specjalista Ortodonta poinformuje Cię, jak można ją skorygować i czy konieczne będzie niezwłoczne rozpoczęcie leczenia, czy warto jest poczekać, aż pojawią się zęby stałe,  lub inne sprzyjające warunki. Dodatkowo lekarz zaplanuje leczenie, poinformuje Cię czy wymagana będzie ekstrakcja któregoś z zębów, a także – jak długo potrwać może leczenie.

pic_art_4

Warto wtedy pamiętać o  właściwej higieny jamy ustnej. Dlatego podczas leczenia ortodontycznego należy zwielokrotnić wysiłki zmierzające do zachowania prawidłowej higieny uzębienia. Każdy, kto zaniedba codzienne czyszczenie jamy ustnej, jest narażony na szybki rozwój próchnicy i chorób przyzębia, a co za tym idzie – częste wizyty w gabinecie w celu wykonania profesjonalnego czyszczenia.

Podstawą codziennej higieny jamy ustnej osób noszących aparat ortodontyczny jest dokładne szczotkowanie zębów i aparatu po każdym posiłku oraz systematyczne nitkowanie całego uzębienia przynajmniej raz dziennie. Po tym zabiegu polecamy  płukać jamę ustną odpowiednim płynem.

Wbrew pozorom aparat stały nie musi wcale oznaczać dużych wyrzeczeń jeśli chodzi o dietę. Lekarz ortodonta udzieli Ci wszelkich wskazówek dotyczących diety.

Należy unikać następujących produktów:

  • żelki, gumy do żucia, twarde lub lepkie cukierki, np. toffi
  • twarde bułki np. bagietki
  • twarde, surowe warzywa i owoce
  • słodkie, gazowane napoje
  • orzechy, chipsy, popcorn

Bez przeszkód można jeść:

  • miękkie sery i jogurty
  • ciasta, miękkie pieczywo
  • ryż i makarony
  • ryby
  • gotowane, miękkie warzywa, a także miękkie owoce

Dobrym sposobem jest krojenie pokarmów na mniejsze kawałki, łatwiejsze do pogryzienia. Wyjątkową ostrożność powinniśmy zachować gdy mamy założone nowe zamki lub wymienione łuki. Zamieńmy wówczas twarde pieczywo i surowe warzywa na miękki nabiał, jajka i mielone mięso.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ortodonty we Wrocławiu.

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Implanty (implantologia)

Protetyka

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka RTG

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.