71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Wyszczerbione jedynki, przerwa między zębami, przebarwienia – dlatego rzadko się uśmiechacie? Można to wszystko zmienić dzięki płatkom ceramicznym – czyli licówkom. Przykleja się je na przednią powierzchnię zębów, ukrywając w ten sposób defekty estetyczne.

Dzięki licówkom można rozjaśnić ząb, nadać mu piękny kształt i barwę, wydłużyć go, poszerzyć czy zlikwidować szpary między zębami. Używa się ich też do drobnej korekty ustawienia zębów, np. w przypadku niewielkiego skręcenia czy stłoczenia, zwłaszcza siekaczy dolnych – ten cel osiąga się, dobierając odpowiednią grubość licówek.

Licówki to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą rozjaśnić kolor zębów i zachować naturalną barwę, ale ukryć trwałe przebarwienia. Zakłada się je także w przypadku nieestetycznych bruzd, lub niewielkich uszkodzeń zębów, np. pęknięć, ukruszonych czy startych brzegów, rzucających się w oczy wypełnień. Jednak gdy zęby są bardzo zniszczone, stosuje się korony ceramiczne.

Jest jednak kilka przeciwskazań do zakładania licówek. O ich zastosowaniu możemy zapomnieć, jeśli pacjent ma próchnicę, cierpi na choroby dziąseł, wady zgryzu – przekonuje dr Monika Goszczyńska z Dental Corner.  Tej metody nie stosuje się również u osób, które zgrzytają zębami, obgryzają paznokcie – powód jest prosty, licówki mogą się odkleić.

Przy pomocy tych cienkich płatków ceramicznych możemy zmienić wygląd pojedynczych zębów lub całych ich grup. Zwykle zakłada się je na przednie zęby – od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki. Na pozostałe stosuje się korony. Wynika to z faktu, że licówki są delikatniejsze i obejmują jedynie zewnętrzną (wargową) powierzchnię zęba, nie żującą. Z tego powodu założenie ich wiąże się z niewielką ingerencją w twarde tkanki zęba lub wręcz jej brakiem – podczas szlifowania usuwa się jedynie cienką warstwę szkliwa (odpowiadającą grubością naklejanej licówce) albo nie wykonuje się tej czynności, jeśli licówka ma pogrubić lub poszerzyć ząb. Licówki pod względem koloru i wrażenia dotykowego są podobne do naturalnego szkliwa zębów, ale nie są podatne na ubytki próchnicowe, ścieranie, silne przebarwienia. Dzięki licówkom można idealnie odwzorować fakturę i odcień zęba. Porcelana jest też obojętna dla tkanek i świetnie spełnia rolę przykrywki dla wszelkiego rodzaju defektów szkliwa.

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.