71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Strata zęba to jeszcze nie powód do tego aby zmienić dietę na płynną i zamknąć się w domu. Nowoczesna protetyka jest w stanie szybko uzupełnić wszelkie braki w uzębieniu, a nowe zęby są ładniejsze i trwalsze od utraconych.
Słowa „protetyka” czy „trzecie zęby” kojarzą się nieodwołalnie ze starością. Tymczasem mosty, korony lub implanty zakłada się z różnych przyczyn już młodym osobom. Korzystanie z usług stomatologa-protetyka to nie powód do wstydu, ale świadectwo dbałości o siebie.
Równie ważne jak względy estetyczne są względy zdrowotne – trzeba pamiętać, że brak choćby jednego zęba może być początkiem katastrofy. Często luka źle wpływa na pozostałe zęby, które nie mając oparcia zaczynają się chwiać. Mało kto myśli o tym, że zęby są też rusztowaniem dla skóry twarzy, jeśli go nie ma, ta wiotczeje, twarz wygląda starzej.

Lepiej zapobiegać.

Warto skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje nam współczesna medycyna. Szczególnie dobrym rozwiązaniem są protezy stabilizowane na implantach. Możemy przygotować protezy stałe, których pacjent nie wyjmie i protezy ruchome, które pacjent może wyciągnąć i wyczyścić. Wszystko zależy od warunków i możliwości finansowych.”W zależności od rodzaju protezy lekarz wszczepia odpowiednią liczbę implantów, gdy się wygoją, mocuje na nich protezę -mówi dr Łukasz Wojszwiłło.
W przeciwieństwie do zwykłej protezy, ta mocowana na implantach nie przesuwa się i nie odkształca. Nie ulega także przebarwieniom od kawy czy herbaty.Służy kilkanaście lat.

Implanty zastąpią braki

W przypadku braku kilku zębów najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Na nim zostanie odbudowany ząb, który dobrze spełni funkcje naturalnych zębów. Ważne jest jednak aby decyzję o podjęciu leczenie podjąć szybko. Niestety gdy tracimy ząb, bardzo szybko zanika kość i wtedy nawet takie rozwiązania mogą okazać się trudne do zrealizowania.

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.