71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

Usuwanie ósemek – zabieg bolesny i skomplikowany? Internet pęka w szwach od opinii przestraszonych tą perspektywą pacjentów. Tymczasem nie ma się czego obawiać a już z całą pewnością nie ma powodów do nieprzespanej nocy i faszerowania się lekami uspokajającymi.

Dla stomatologów ekstrakcja to zabieg rutynowy, który bardzo często wykonują, dlatego zanim zaczniemy panikować porozmawiajmy ze specjalistą na ten temat i zapamiętajmy zalecenia. Na wizytę koniecznie zabierzmy ze sobą zdjęcie pantomograficzne.

Krótka ściąga:

  • Poproś lekarza o takie ustalenie terminu zabiegu, abyś miał w zapasie 2-3 dni na ewentualną kontrolę w przypadku wystąpienia niepożądanych objawów. Największe obrzmienie po zabiegu występuje w 2-3 dobie
  • Jeżeli chorujesz na cukrzycę lub masz problemy z krzepliwością krwi – koniecznie poinformuj o tym lekarza a sam zabieg umów na godziny poranne.
  • Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, kup preparat łagodzący głód nikotynowy. Aby nie dopuścić do powikłania, jakim jest suchy zębodół, nie powinieneś palić po ekstrakcji przez minimum 12 godzin. Decydując się na preparat wspomagający rzucanie palenia, wybierz plastry lub tabletki a nie gumy do żucia
  • Przed zabiegiem NIGDY nie pij alkoholu – alkohol powoduje zakwaszenie organizmu, co zdecydowanie obniża skuteczność środków znieczulających.
  • Pamiętaj o posiłku bowiem po wyrwaniu ósemki nie będziesz mógł zjeść niczego konkretnego przez kilka następnych godzin.
  • Po zabiegu odpocznij chwilę w poczekalni – niektórzy pacjenci po ekstrakcji mogą czuć się osłabieni, mieć skoki ciśnienia, zawroty głowy itp. Nigdy nie siadaj za kierownicą pojazdu chwilę po ekstrakcji.

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.