71 352 63 54

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.

 

Jak pokazują badania stan uzębienia Polaków jest katastrofalny. Nie dotyczy to tylko osób starszych. Utrata zęba w każdym wieku jest wskazaniem do uzupełnienia powstałego braku, niestety wciąż mało osób zdaje sobie sprawę, że chodzenie z dziurą po zębie może mieć w niedalekiej przyszłości katastrofalne skutki. Zęby zaczną się przechylać, kolejne będą wymagały interwencji stomatologa. Dlatego im szybciej pomyślimy o implantach tym lepiej zarówno dla naszej kieszeni jak i naszego zdrowia.

Wbrew pozorom najmniej inwazyjną metodą uzupełnienia braku zębowego jest implant. Pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba połączone z wysoką estetyką daje murowany efekt pięknego naturalnego uśmiechu.

Komu zalecane są implanty zębowe?

Implanty są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie , zdrowiu jamy ustnej a przede wszystkim na  poczuciu pewności siebie. Implant jest najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Jako jedyne uzupełnienie protetyczne jest w stanie zahamować utratę kości, co jest typowym procesem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba. Implanty zębowe są jednocześnie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy ze względów zawodowych muszą zadbać o dobrą dykcję.

Wiadomo, że tradycyjna proteza zaburza prawidłową artykulację, a dodatkowo w wielu osobach wzbudza podświadomy lęk przed wypadnięciem. W przypadku implantów zębowych, taki problem nie istnieje. Ułatwiają one zarówno mówienie, gryzienie, a  przede wszystkim pozwalają zapomnieć pacjentom o protezach i specjalnych klejach do ich przymocowania. To prawdziwa ulga i komfort.

Kto powinien poszukać innych rozwiązań?

Choć implanty są jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej, nie każdy może z takiego rozwiązania skorzystać. Dla wielu osób barierą są względy finansowe. Choć wszczepienie implantu wiąże się z kosztami, to jest to inwestycja na lata. Ponadto sama część protetyczna wykonana na implancie nie jest wcale droższa niż ta wykonana tradycyjnie (różnicę w kosztach stanowi zatem samo wszczepienie „śruby”).

Niektórzy, mimo możliwości finansowych, muszą zrezygnować z implantu zębowego i pozostać przy bardziej tradycyjnej metodzie – uzupełnieniu braku za pomocą mostu lub protezy. Są to przede wszystkim osoby, którym na założenie implantów nie pozwala stan zdrowia. Dotyczy to takich chorób, jak osteoporoza, niektóre nowotwory oraz problemy związane z krzepnięciem krwi. Warto w takiej sytuacji spotkać się z lekarzem i dokładnie omówić możliwości leczenia.

Ważne – COVID-19

Czytaj dalej

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia?

Czytaj dalej

Usługi

sprawdź naszą ofertę

Dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Stomatologia kompleksowa

Implanty (implantologia)

Protetyka

Vector Paro leczenie chorób przyzębia

Zęby w jeden dzień

Leczenie bezzębia

Choroba okluzyjna

Stomatologia dziecięcia

Wybielanie

Diagnostyka

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Chirurgia stomatologiczna

Ortodoncja

Regeneris fibryna

Regeneris Osocze

Co możesz teraz zrobić?

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultacje, przeczytaj porady ekspertów

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia daty i godziny konsultacji.